Menu

Proč byste měli při fotografování o dva kroky ustoupit

27.01.2016 12:32 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Proč byste měli při fotografování o dva kroky ustoupit

Proč byste měli při fotografování o dva kroky ustoupit | foto: CHIP

Většina fotografů se ve snaze získat co nejlepší snímek tlačí před ostatní. Chtějí mít volný výhled a co nejvíce prostoru, a derou se tak co nejvíce dopředu. 

Mají šanci vyfotografovat technicky čistý snímek, který může být skutečně pěkný a lze ho úspěšně využít. Můžete ale vyzkoušet i jiné možnosti a postupy – stačí rozšířit záběr. Nechoďte tedy dopředu, ale naopak si ustupte. Můžete pak kreativně do fotografie zakomponovat konkurenční fotografy nebo jiné lidi a do snímku samozřejmě dostat i hlavní objekt zájmu. Pomocí fotografie pak můžete vyprávět příběh, který jiný fotograf nabídnout nemůže – jedině v případě, že by stál na stejném místě jako vy.

Nesnažte se tedy získat dokonalý a čistý záběr – často je takový snímek nudný a podobný mají i ostatní fotografové. Berte lidi, kteří vám vběhnou do záběru, jako požehnání, a ne jako prokletí. Nerozčilujte se tedy v takovémto případě, ale využijte situace a pořiďte akční a unikátní záběry, které lépe vystihnou situaci a přitáhnou pozornost.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.