Menu
CHIP Speedtest

Rychlé a snadné opravení posunutého nebo rozděleného obrazu

19.01.2015 12:14 | Pavel Trousil
Rychlé a snadné opravení posunutého nebo rozděleného obrazu

Při instalaci některých programů nebo ovladačů se může změnit rozlišení obrazu. Stát se to může i při nechtěném stisknutí kombinace kláves. Obraz je pak posunutý nebo má nevhodné rozlišení. 

monitor-nahled

Pro napravení této situace můžete nastavit zobrazení v operačním systému nebo můžete správně nastavit monitor.

Při nastavení monitoru zkuste využít funkci, která se jmenuje „Auto Adjustment“, případně „Auto Calibration“. Najdete ji v nabídce nastavení monitoru, případně pod samostatným tlačítkem „Auto“. Monitor si pak správné nastavení provede samostatně. V případě notebooků je jedinou možností změnit rozlišení a další parametry obrazu prostřednictvím operačního systému a ovladačů. V operačním systému Windows 7 najdete nabídku nastavení obrazu v »Ovládacích panelech« v části »Vzhled a přizpůsobení«.

Pomocí volby »Upravit rozlišení« můžete změnit použité rozlišení obrazu. Zvolte doporučené rozlišení, které systém nabídne a které odpovídá nativnímu rozlišení monitoru, případně displeje notebooku. Podrobné nastavení najdete pod volbou »Upřesnit nastavení«. Doporučujeme vám také nainstalovat nejnovější ovladače grafické karty.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání