Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Skrytí podtržení textu hypertextového odkazu

17.09.2015 06:13 | Karel Kovar
Skrytí podtržení textu hypertextového odkazu

Chtěli byste do svých prezentací přidat hypertextové odkazy na jiné zdroje, ale nechcete, aby je posluchači viděli dříve, než pokročíte v prezentaci na vhodné místo. Jak to lze provést? 

Tohoto efektu lze například v PowerPointu 2010  docílit pomocí malého triku, u většího počtu odkazů jde ale o poměrně náročnou práci. Jak tedy postupovat?

Nejprve pravým tlačítkem myši klikněte na hypertextový odkaz a poté z kontextové nabídky zvolte příkaz »Odebrat hypertextový odkaz«. Na kartě »Vložení« klikněte v sekci »Ilustrace« na položku »Obrazce« a poté v části »Obdélníky« zvolte položku »Obdélník«. Nyní nakreslete obdélník tak, aby zakrýval text hypertextového odkazu, který chcete skrýt. Poté klikněte pravým tlačítkem myši na obdélník, z kontextové nabídky zvolte příkaz »Formát obrazce« a ve stejnojmenném dialogovém okně postupujte takto:

Nejprve v levém podokně klikněte na položku »Výplň«, poté v pravém podokně na tlačítko »Barva« a potom zvolte barvu odpovídající pozadí prezentace. V dalším kroku v levé části okna klikněte na položku »Barva čáry«, v pravé části okna na tlačítko »Bez čáry« a nakonec na tlačítko »Zavřít«.

Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na obdélník, z kontextové nabídky zvolte příkaz »Upravit text« a poté zadejte text, který chcete použít pro hypertextový odkaz. V následujícím kroku klikněte na nakreslený obdélník (ale nikoli na text uvnitř) a poté na kartě »Vložení« ve skupině »Odkazy« klikněte na položku »Hypertextový odkaz«. Nakonec do pole »Adresa« zadejte webovou adresu a vše potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání