Menu

Správné používání nového tlačítka Start se všemi jeho funkcemi

10.11.2014 23:01 | Karel Kovar + Přidat komentář
Správné používání nového tlačítka Start se všemi jeho funkcemi

Správné používání nového tlačítka Start se všemi jeho funkcemi | foto: CHIP

Když Microsoft odstranil ve Windows 8 tlačítko Start z hlavního panelu, rozzuřil tím obrovské množství uživatelů – jeho snaha o revoluční ovládání se příliš nepovedla.

Proto nebylo velkým překvapením, když se v aktualizaci Windows 8.1 tlačítko Start znovu objevilo. Jeho funkce se od předchůdce ve starších verzích operačního systému liší. Mnohem praktičtější navíc je, pokud na něj kliknete pravým tlačítkem myši – zobrazí se i nabídka funkcí a nastavení, které byly ve Windows 8 poněkud skryté. Tím myslíme například příkazový řádek, správce úloh nebo dialog »Spustit«. Rychle také může být spuštěn Průzkumník Windows a praktičtěji přístupné jsou i příkazy pro restart nebo vypnutí počítače.

Bohužel, nová verze tlačítka Start má nejen nové funkce, ale také nové problémy. Celá řada uživatelů si stěžuje, že nová nabídka funkcí „skrytá“ v nabídce Start pod pravým tlačítkem myši nefunguje po začlenění systému Windows 8.1 PC do existující domény.

Důvod: Když je pro uživatele v doméně vytvářen lokální profil, složka »C:Users[uživatelské jméno]AppDataLocalMicrosoftWindowsWinX« není korektně vytvořena. Nicméně pro správné fungování nabídky Start stačí tuto složku (se všemi podsložkami) zkopírovat z jiného uživatelského profilu a vložit ji na výše uvedené místo. Není nutné ani restartování nebo opětovné přihlášení uživatele. Ihned po dokončení kopírování bude nabídka skrývající se pod pravým tlačítkem myši korektně dostupná.

2014-07-trik2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.