Menu
CHIP Speedtest

Správný způsob, jak čistit myši, klávesnice a další zařízení

12.04.2014 14:46 | Pavel Trousil
Správný způsob, jak čistit myši, klávesnice a další zařízení

Existují studie, které dokazují, že na počítačové klávesnici je více bakterií než na průměrném čistém záchodovém prkénku. Už jen z toho důvodu byste si měli čas od času vstupní zařízení vyčistit. Nejde jen o hygienické důvody, ale i o důvody estetické a částečně i funkční.

Dříve než začnete zařízení čistit, odpojte ho od počítače a případně vypněte – pokud jde například o bezdrátovou klávesnici a myš pracující na baterii, baterii vyjměte.

Dbejte na to, aby se na a do zařízení nedostalo příliš mnoho tekutin, a nepoužívejte rozpouštědla a abrazivní prostředky (Cif, AVA apod.). Chcete-li vyčistit touchpad a další na dotek citlivé části zařízení, použijte mírně navlhčený měkký hadřík, pokud možno bez vláken. Vhodný je například speciální hadřík na čištění optiky a brýlí, který seženete třeba v obchodě s fotoaparáty. Opatrně s ním zařízení otřete.

tat-hw3-nahled

Poznámka: Ve většině případů můžete pro čištění použít isopropylalkohol (isopropanol), který koupíte v lékárně nebo drogerii. Před použitím alkohol, který aplikujete na hadřík, vyzkoušejte na nějakém nenápadném místě (například zespodu klávesnice), abyste se přesvědčili, že po použití nedojde ke změně barvy nebo k setření písmenek z kláves.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání