Menu
CHIP Speedtest

Spusťte Průzkumníka v pokročilém režimu s právy správce

11.11.2015 14:46 | Karel Kovar
Spusťte Průzkumníka v pokročilém režimu s právy správce

Pracujete-li často ve Windows v systémové oblasti, určitě vás otravuje neustálé varování systému. 

Příčina je v bezpečnostním nastavení systému: v implicitním nastavení neumožňují Windows 7 spustit okno Exploreru jako správce. K dosažení tohoto cíle je proto nutné použít několik triků. Jako první krok musíte povolit spouštění jednotlivých oken v samostatném procesu. To provedete následujícím způsobem:

Nejprve pomocí klávesové zkratky [Win] + [E] otevřete Průzkumníka Windows. Zde klikněte na nabídku »Uspořádat | Možnosti složky a hledání« a přepněte se do karty »Zobrazení«. Zde přibližně uprostřed rolovacího okna přidejte zatržítko k položce »Spouštět okna složek jako samostatné procesy« a klikněte na »OK«.

Nyní v editoru registru eliminujte výše zmiňované omezení. Pomocí klávesové zkratky [Win] + [R] otevřete okno »Spustit«, do něj zadejte příkaz »regedit« a volbu potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. V editoru registru přejděte na klíč »HKEY_CLASSES_ROOTAppID{CDCBCFCA-3CDC-436f-A4E2-0E02075250C2}«, poté na klíč klikněte pravým tlačítkem a zvolte příkaz »Odstranit«. Nakonec restartujte počítač.

Nyní můžete spustit program Průzkumník Windows jako správce prostřednictvím nabídky Start. Stačí jen kliknout pravým tlačítkem myši na odpovídající položku a zvolit možnost »Spustit jako správce«.

Upozornění: Z bezpečnostních důvodů doporučujeme používat tento trik jen opravdu zkušeným uživatelům a pouze v případě nutnosti. Problémy s malwarem totiž podstatně zvyšují riziko infikování systému. Také doporučujeme si před experimentováním nejprve zazálohovat registry, aby bylo možné vše vrátit do původního stavu. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání