Menu

Takto jste svá Windows ještě neviděli: šikovné nástroje udělají vaši pracovní plochu mnohem hezčí

03.11.2021 06:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Takto jste svá Windows ještě neviděli: šikovné nástroje udělají vaši pracovní plochu mnohem hezčí

Takto jste svá Windows ještě neviděli: šikovné nástroje udělají vaši pracovní plochu mnohem hezčí | foto: Linus Mimietz/Unsplash

Pokud si chcete oživit pracovní plochu Windows, můžete to udělat pomocí zajímavých tapet. Některé nástroje ale poskytují i další užitečné funkce.

Největší pozornost na počítači přitahuje tapeta, pro kterou můžete použít libovolný obrázek. Najít elegantní tapetu ale někdy není úplně snadné.

Pomocí nástrojů pro úpravu nejste omezeni na vlastní obrázky nebo fotografie dodané operačním systémem, ale můžete si stáhnout tisíce tapet přímo z internetu. V závislosti na nástroji můžete dokonce použít různé tapety pro několik monitorů nebo přetáhnout pozadí na několik obrazovek. Oblíbené jsou tři programy, a to DisplayFusion, Artpip (který je k dispozici i pro macOS) a Rainmeter.

displayfusion-logo

DisplayFusion

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí freewarového programu DisplayFusion můžete snadno a rychle nastavit nové tapety.

https://www.displayfusion.com/

 

arttip-logo

Artpip 2.7.1

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj pro podporu tapet na pracovní ploše Windows nabízí vždy nové umělecké obrázky na pozadí.

https://www.artpip.com/

 

DisplayFusion: výkonný software pro tapety na více monitorů

displayfusion

Ideální pro více monitorů: pomocí funkcí nástroje DisplayFusion můžete upravovat tapety na více obrazovkách. | DisplayFusion

DisplayFusion pro Windows umožňuje spravovat tapety monitoru (nebo několika monitorů) velmi různými způsoby. Tento software je velmi výkonný i v bezplatné verzi.

Po instalaci můžete v hlavní nabídce vybrat nové pozadí pro svou pracovní plochu. Kromě obrázků, které už máte v počítači, jde využít také řadu online služeb, například DeviantArt, Flickr, archiv obrázků NASA, Imgur, Reddit, Bing Desktop a mnoho dalších. Jako tapetu můžete také použít Fotky Google nebo obrázky uložené ve službě Dropbox.

Základní funkcí systému DisplayFusion je možnost spravovat aktivní monitory nezávisle na sobě. Na jednu obrazovku lze například integrovat obrázky z Redditu a na druhou fotografie, které jste sami pořídili. Co je také užitečné – můžete si nastavit webovou stránku, aktuální čas nebo obrázek, který zobrazuje aktuální počasí ve vaší lokalitě.

Je v tom ale přeci jen jeden háček. Automatická změna obrázků je k dispozici pouze uživatelům placené verze Pro, která je za cenu od 30 USD. Při první instalaci si ale můžete verzi Pro důkladně vyzkoušet. Vyplatí se také podívat na srovnání na webových stránkách výrobce.

Artpip: správný nástroj pro fanoušky umění

arttip

Pomocí aplikace Artpip si můžete na pracovní plochy počítačů s Windows nebo Mac přenést díla velkých mistrů. | Zdroj: Artpip

Freewarový Artpip má poněkud odlišný, ale neméně zajímavý přístup. Tento nástroj vykouzlí na pracovní ploše plně automatizovaná umělecká díla. Tak si můžete na počítači přehrávat obrazy děl velkých mistrů, jako jsou Munch, Renoir, Cézanne nebo Manet.

Po instalaci aplikace Artpip najdete v systémové liště ikonu, pomocí které můžete software konfigurovat. Mimo jiné zde nastavíte interval aktualizace pozadí. Praktická je také funkce filtru, kterým jde nastavit žánr nebo časový rámec děl.

Pokud se vám některý z obrázků obzvlášť líbí, další informace můžete získat na stránce jeho poskytovatele.

Více než jen podpora tapet na plochu: Rainmeter nabízí i užitečné widgety

rainmeter

Pomocí nástroje Rainmeter si můžete svou pracovní plochu rozsáhle upravit. | Zdroj: Rainmeter

Uvedené dva nástroje nejsou jedinými doporučenými programy pro podporu tapet na pracovní plochu. Pomocí ladícího nástroje Rainmeter si můžete svůj stolní počítač výrazně individualizovat. Můžete nejen měnit pozadí, ale také přidávat praktické widgety.

rainmeter-logo

Rainmeter 4.5.4

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Systémové informace, RSS kanál, aktuální teplota a mnohem více přímo na ploše: to vše vám nabízí skvělý nástroj Rainmeter.

https://www.rainmeter.net/

 

Konec nudy na pracovní ploše Windows

Pokud grafiku na desktopu příliš neřešíte, jistě si vystačíte se standardními obrázky nebo s jednobarevným pozadím. Pak jsou pro vás další nástroje pro změnu tapet a úpravu pracovní plochy zbytečné.

Pokud ale máte rádi v počítači trochu rozmanitosti, měli byste vyzkoušet některý z uvedených nástrojů. Vzhledem k tomu, že software lze stáhnout zdarma, není od věci si programy postupně vyzkoušet a nechat si ten, který vám bude vyhovovat nejvíce.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení