Menu

Tip: Chraňte svůj počítač před vyděrači

22.02.2023 09:07 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Chraňte svůj počítač před vyděrači

Tip: Chraňte svůj počítač před vyděrači | foto: Pixabay

Operační systém Windows 10 má již nějakou dobu integrovanou ochranu proti ransomwaru

Tato funkce zajišťuje, že je veškerý obsah, uložený ve standardních uživatelských složkách, synchronizován s cloudovým úložištěm OneDrive, abyste k němu měli přístup v případě nouze. Předpokladem však je, že jste do systému Windows 10 přihlášeni pomocí účtu Microsoft.

Pokud ale používáte lokální uživatelský účet, musíte si tuto ochranu aktivovat ručně. K tomu ale také potřebujete účet Microsoft, protože se musíte přihlásit k OneDrive. Pomocí kombinace kláves [Windows] + [I] otevřete „Nastavení“, klikněte na „Aktualizace a zabezpečení“, v levém sloupci vyberte „Zabezpečení Windows“ a poté vyberte „Ochrana před viry a hrozbami“. V dalším okně přejděte dolů a nejprve klikněte na „Spravovat ochranu před ransomwarem“ a poté na tlačítko „Nastavit OneDrive“. Zadejte e-mailovou adresu svého účtu Microsoft a klikněte na „Přihlásit se“. Následně zadejte heslo a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Pokud používáte antivirový software od jiného výrobce, nejsou tyto možnosti nastavení standardně k dispozici. Ochranu proti ransomwaru můžete nastavit až poté, co kliknete na volbu „Možnosti Antivirové ochrany v programu Microsoft Defender a v části „Pravidelná kontrola“ nastavíte přepínač na „Zapnuto“.

12

Aktivování ochrany proti ransomwaru. | Zdroj: Windows 11/Zabezpečení Windows

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení