Menu

Tip: DevManView – šikovná náhrada za Správce zařízení ve Windows

24.02.2022 17:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: DevManView – šikovná náhrada za Správce zařízení ve Windows

Tip: DevManView – šikovná náhrada za Správce zařízení ve Windows | foto: Sid74/Pixabay

Správce zařízení v systému Windows 10 stále patří k zástupcům staré gardy. I přesto je ale stále používán. DevManView je jeho přenosnou alternativou – umí toho víc a poskytuje mnoho informací.

Nástroj pracuje svižně a zobrazuje přehled všech nainstalovaných zařízení v systému. Stromovým zobrazením se záměrně šetří, ale o každém zařízení je k dispozici spousta informací; kromě názvu, výrobce a ID také mnoho podrobností o ovladačích.

Pokud chcete seznam zařízení omezit, v nabídce »Možnosti« zvolte »Zobraziť iba zariadenia, ktoré sú pripojené«. Praktické jsou také filtry rychlého vyhledávání v části »Zobraziť«. Můžete si například pomocí klíčového slova zobrazit všechna zařízení Bluetooth, nebo přejít na USB rozbočovač.

devman

DevManView je lepší alternativou ke Správci zařízení, který je součástí Windows. Umí toho více. | Zdroj: DevManView

DevManView má také zabudované praktické funkce, například můžete jediným kliknutím zařízení deaktivovat a okamžitě je znovu aktivovat. Stejně tak můžete kliknutím myši přejít na příslušná místa v registru nebo se podívat do souboru INF.

Pro pokročilé uživatele jsou zajímavé »Pokročilé možnosti«, které umožňují připojit se k jinému počítači v síti a zobrazit jeho zařízení. Tuto funkci dříve uměl i Správce zařízení systému Windows, ale v průběhu let se na ni zapomnělo. Program si můžete stáhnout ze stránky chip.cz/dmv, kde najdete i slovenskou lokalizaci. Program od společnosti NirSoft se nemusí instalovat. Stačí ho spustit.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení