Menu

Tip: Najděte již nefunkční nebo duplicitní záložky v prohlížeči

10.02.2023 10:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Najděte již nefunkční nebo duplicitní záložky v prohlížeči

Tip: Najděte již nefunkční nebo duplicitní záložky v prohlížeči | foto: Freepic

Postupem času se sbírka záložek mnoha uživatelů plní dalšími a dalšími odkazy. Některé z nich vedou na již neexistující webové stránky nebo jsou v seznamu dvakrát. Vyřeší to AM-Deadlink.

Malý freewarový nástroj kontroluje aktuálnost záložek a dokáže také identifikovat případné duplicitní položky. Nainstalujte a spusťte tento program v počítači. Poté z rozbalovací nabídky vlevo nahoře vyberte internetový prohlížeč. V hlavním okně se pak zobrazí všechny záložky.

am-nahled

Pořádek v záložkách internetového prohlížeče udělá freewarový nástroj AM-Deadlink. | Zdroj: screenshot AM-Deadlink.

Kliknutím na tlačítko „Check“ provedete test záložek. Nástroj následně postupně projde všechny položky a vypíše, zda jsou uložené adresy stále dostupné (stav: „OK“), zda se na ně lze stále dostat přesměrováním (stav: „redirected, OK“) nebo zda došlo k chybě (stav: „error“ nebo „file not found“).

Poté přepněte do prohlížeče a odstraňte záložky, které již nefungují. AM-Deadlink to bohužel nemůže udělat za vás. Místo toho nástroj identifikuje duplicitní položky. Chcete-li to provést, zadejte „Tools | Find duplicates“.

Zdroj: AM-Deadlink

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení