Menu

Tip: Nenechte se otravovat oznámeními

21.03.2023 08:48 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Nenechte se otravovat oznámeními

Tip: Nenechte se otravovat oznámeními | foto: Pixabay

Od vydání systému Windows 10 mohou aplikace generovat vyskakovací oznámení, která uživatele upozorňují na konkrétní události, například na nově přijaté e-maily

Tato oznámení můžete v nastavení operačního systému vypnout pro konkrétní aplikaci, ale s pomocí následujícího tipu zjistíte, jak je můžete zcela deaktivovat.

Jestli máte v počítači nainstalována Windows ve verzi Pro, Enterprise nebo Education, můžete tuto konkrétní změnu provést pomocí Editoru zásad skupiny. Do vyhledávacího pole zadejte „skupin“ a klikněte na položku „Upravit zásady skupiny“. Tím otevřete okno „Editor místních zásad skupiny“, kde ve sloupci vlevo dvakrát klikněte na položku „Konfigurace uživatele | Šablony pro správu | Nabídka Start a hlavní panel | Oznámení“. V pravé polovině okna označte položku „Vypnout informační zprávy“ a klikněte na modrý příkaz „Upravit nastavení zásady“. V nově otevřeném okně označte možnost „Povoleno“ a kliknutím na tlačítko „OK“ změnu uložte.

Používáte-li systém Windows ve verzi Home, otevřete si Editor registru, například tak, že stisknete klávesy [Windows] + [R], do okna „Spustit“ zadáte „regedit“ a kliknete na „OK“. Pak přejděte na složku „HKEY_CURRENT_USER/Software/Policies/Microsoft/Windows/CurrentVersion/PushNotifications“. Pokud zde složku „PushNotifications“ nenajdete, můžete ji vytvořit. Klikněte pravým tlačítkem myši na „CurrentVersion“, z nabídky vyberte „Nový | Klíč“ a pojmenujte jej „PushNotifications“. Přejdete na tento nový klíč, klikněte pravým tlačítkem myši v pravé polovině okna Editoru registru a vyberte možnost „Nový | Hodnota DWORD (32bitová)“. Novou položku pojmenujte „NoToastApplicationNotification“ a jako její „Údaj hodnoty“ zadejte „1“.

4(1)

Notifikace mohou být otravné nejen v mobilu, ale stále více pronikají také do Windows. Můžete se jich ale snadno zbavit | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení