Menu

Tip: Oprava nefunkční nabídky „Start“

20.03.2023 08:04 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Oprava nefunkční nabídky „Start“

Tip: Oprava nefunkční nabídky „Start“ | foto: Pixabay

Pokud nabídka „Start“ přestala reagovat, nemusíte nutně restartovat počítač. Stačí restartovat samotnou nabídku

V mnoha případech stačí restartovat právě jen nabídku „Start“, která od systému Windows 10 funguje je ve formě aplikace. A právě tu je možné zastavit a znovu spustit.

Chcete-li tak učinit, stiskněte klávesy [Windows] + [X], z nabídky vyberte „Správce úloh“ a v nově otevřeném okně přejděte na kartu „Procesy“. V části „Procesy na pozadí“ klikněte na položku „Start“ pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte funkci „Ukončit úlohu“. Tato úloha bude ukončena a poté bude automaticky znovu spuštěna.

Pokud to problém nevyřeší, můžete pomocí prostředí Windows PowerShell funkci spojenou s nabídkou „Start“ znovu zaregistrovat. Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“, z nabídky vyberte „Terminál (správce)“ a pak do příkazového řádku zadejte „Stop-Process -Name "StartMenuExperienceHost" -Force“ a pro potvrzení stiskněte klávesu [Enter]. Tím proces nabídky „Start“ zastavíte. Poté zadejte příkaz „Windows.ShellExperienceHost | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml"}“, kterým tuto komponentu znovu registrujete.

7(1)

Existují dva způsoby, jak opravit nefunkční nabídku „Start“, aniž byste museli restartovat počítač | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení