Menu

Tip: Otestujte a nastavte si monitor – nemusíte nic instalovat

30.04.2023 14:16 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Otestujte a nastavte si monitor – nemusíte nic instalovat

Tip: Otestujte a nastavte si monitor – nemusíte nic instalovat | foto: Unsplash

V testu monitorů od firmy EIZO můžete rychle a snadno prověřit svůj monitor a například zjistit, jak homogenní je zobrazení na celé ploše monitoru, nebo zda se písmena zobrazují ostře. Díky testu také naleznete případné vadné pixely.

Nezdá se vám zobrazení vašeho monitoru, nebo se chystáte pořídit nějaký model z druhé ruky? Pak se vyplatí ho řádně prověřit. Nemusíte kvůli tomu nic instalovat. Stačí počítač s přístupem na internet a na webové stránce eizo.cz/testu-monitoru naleznete test sestavený společností EIZO sestává z různých testovacích scénářů.

test1-nahled

Test sestavený společností EIZO sestává z různých testovacích scénářů. | Zdroj: screenshot testu monitorů EIZO.

Monitor by měl být pro dosažení vypovídajících výsledků před testem již zahřátý na provozní teplotu. Kromě toho byste měli obrazovku před testem očistit, neboť prachové částečky odrážející světlo mohou vypadat jako vadné pixely. Test provádějte v zatemněné místnosti.

test2-nahled

Testovací obrazec poslouží i k nastavení monitoru. | Zdroj: screenshot testu monitorů EIZO.

Po spuštění testu si můžete vybrat jednotlivé podtesty, nebo spustit komplexní test. Prověřit můžete ostrost, pozorovací úhly, tonalitu a podobně. K dispozici je i uživatelská příručka. Test obsahuje také zkušební obrazec, který vám pomůže monitor správně nastavit.

Zdroj: Test monitorů EIZO

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení