Menu

Tip: Otevření naposledy použitých oken v Terminálu

06.04.2023 08:16 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Otevření naposledy použitých oken v Terminálu

Tip: Otevření naposledy použitých oken v Terminálu | foto: Pixabay

Ve Windows 11 nahrazuje Terminál nástroje PowerShell a příkazový řádek z předchozích verzí operačních systémů Microsoftu

Můžete si jej navíc doinstalovat i do systému Windows 10. Pokud s Terminálem pracujete pravidelně a chcete, aby se při spuštění nové relace znovu načetla všechna dříve otevřená okna a karty, musíte upravit nastavení, které je k dispozici od verze 1.13.

Otevřete okno Terminálu, například kliknutím na tlačítko „Start“ pravým tlačítkem myši a volbou „Terminál“. Pak v záhlaví okna Terminálu klikněte na tlačítko se šipkou dolů a z nabídky zvolte „Settings“. V okně nastavení přejděte na nabídku „Startup“ a u položky „When Terminal starts“ přepněte na nastavení „Open windows from a previous session“. Změnu uložte kliknutím na tlačítko „Save“.

4(1)(1)

Po jednoduché úpravě nastavení bude Terminál ve Windows startovat i s naposledy otevřenými okny | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení