Menu

Tip pro Microsoft Outlook: použití standardních nástrojů na uložení zpráv, kontaktů i dalšího obsahu

08.06.2022 17:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Microsoft Outlook: použití standardních nástrojů na uložení zpráv, kontaktů i dalšího obsahu

Tip pro Microsoft Outlook: použití standardních nástrojů na uložení zpráv, kontaktů i dalšího obsahu | foto: Ed Hardie/Unsplash

Pro ochranu e-mailů, kontaktů a záznamů v kalendáři v aplikaci Outlook má smysl pravidelně vytvářet zálohy těchto dat. Naštěstí k tomu nepotřebujete žádný další software.

Otevřete si v Outlooku kartu „Soubor“, v levém sloupci přejděte na položku „Otevřít a exportovat“ a klikněte na tlačítko „Import nebo export“. Tím se spustí „Průvodce importem a exportem“, ve kterém v prvním kroku zvolte možnost „Export do souboru“. Pokračujte kliknutím na „Další“ a v následujícím kroku zvolte „Datový soubor aplikace Outlook (PST)“.

Průvodce pokračuje volbou „Vyberte složku, ze které chcete exportovat“, kde si vyberete složky určené k exportu do záložního souboru. Pohlídejte si přitom aktivování předvolby „Včetně vnořených složek“ a v dalším kroku rozhodněte o umístění záložního PST souboru a o způsobu řešení konfliktů s duplicitami. Po kliknutí na „Dokončit“ vytvoří Outlook zálohu dat podle nastavení, kterou můžete ještě pro jistotu ochránit heslem.

outlookexport

Zálohování Outlooku: poštovní aplikace Outlook umí zálohovat veškerý důležitý obsah do souboru typu PST. | Zdroj: Microsoft Outlook

Chcete-li v případě nouze obnovit obsah aplikace Outlook ze zálohy, použijte opět možnost „Soubor | Otevřít a exportovat | Import a export“ a spusťte „Průvodce importem a exportem“. V seznamu označte možnost „Importovat z jiného programu nebo souboru“ a následně vyberte možnost „Datový soubor aplikace Outlook (PST)“. V dalším okně klikněte na tlačítko „Procházet“, vyhledejte záložní soubor a otevřete jej. Po kliknutí na „Další“ obnoví Outlook data ze zálohy. Poté budete mít opět přístup ke všem e-mailům, kontaktům a záznamům v kalendáři.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení