Menu

Tip: Vše, co jste potřebovali vědět o aktualizacích Windows

15.03.2023 09:22 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Vše, co jste potřebovali vědět o aktualizacích Windows

Tip: Vše, co jste potřebovali vědět o aktualizacích Windows | foto: Pixabay

Windows už neukládají protokoly aktualizací do souboru „WindowsUpdate.log“. Kdo se chce na tyto informace podívat, musí použít prostředí PowerShell nebo otevřít Prohlížeč událostí.

Pokud dáváte přednost použití příkazového řádku, měli byste kliknout pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“ a z kontextové nabídky vybrat možnost „Windows PowerShell (Správce)“, nebo ve Windows 11 „Terminál (správce)“. Pak zadejte příkaz „Get-WindowsUpdateLog“ a stiskněte klávesu [Enter]. Během chvilky se vygeneruje zpráva o aktualizacích a uloží se do souboru „WindowsUpdate.log“ na pracovní ploše.

Pro přístup k těmto informacím však můžete použít také Prohlížeč událostí. Do vyhledávacího pole zadejte „event“ a v seznamu výsledků klikněte na nástroj „Prohlížeč událostí“. Pokračujte kliknutím na „Protokoly aplikací a služeb | Microsoft | Windows | WindowsUpdateClient | Operational“ ve sloupci vlevo, a pak si můžete prohlédnout všechny informace týkající se aktualizací Windows.

8(1)

Služba Windows Update už není tak sdílná jako dříve. K informacím o aktualizacích se ale i tak dostanete snadno | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení