Menu

Tip: Vyhledávejte na webu a zachovejte si soukromí

29.03.2020 16:47 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Vyhledávejte na webu a zachovejte si soukromí

Tip: Vyhledávejte na webu a zachovejte si soukromí | foto: CHIP

Mnoho webových surfařů, kteří nechtějí, aby je Google při vyhledávání na internetu špehoval, používá alternativní vyhledávací službu Startpage. Funguje podobně jako Googlu, ale ctí soukromí uživatelů.

startpage-nahled

Službu Startpage najdete na webové adrese www.startpage.com a je na ní zobrazeno v podstatě jen vyhledávací pole, takže silně připomíná stránku internetového gigantu a také stejným způsobem funguje. Startpage však funguje jako proxy, který nejprve předá vyhledávací dotazy společnosti Google a poté výsledky zpět pošle webovému surfaři. V důsledku toho Google neví, od koho vyhledávací dotaz skutečně pochází. V minulosti se na webu Startpage zobrazovaly pouze výsledky vyhledávání z webových stránek, obrázky a videa. Nyní však služba nabízí i možnost cíleného vyhledávání novinek o konkrétním tématu. Jediné, co musíte udělat, je zadat libovolný hledaný výraz, kliknout na možnost »News« a zúžit vyhledávání. Nástroj můžete nastavit tak, aby vyhledával přednostně v českém jazyce.

startpage2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.