Hardwarové tipy: stanovení spotřeby energie a energetické účinnosti, a jak zabránit dialogu pro USB
Jednoduchým způsobem si můžete ve Windows vytvořit přehled o energetické spotřebě. Hodí se to…
Tipy a triky pro aplikaci Google Mapy, o kterých jste dost možná nevěděli | foto: Tamas Tuzes-Katai / Unsplash
Mapy od společnosti Google jsou zdaleka nejpoužívanější navigační službou pro pěší i pro automobilisty. Každý měsíc si aplikaci v mobilu či ve webovém prohlížeči otevře na 154 milionů lidí po celém světě. Doporučíme vám pár zajímavých triků a funkcí, které byste určitě měli znát.
Začneme něčím jednoduchým. Mapové aplikace celosvětově zpopularizovaly gesto “pinch-to-zoom”, oblíbený pohyb dvěma prsty k sobě a od sebe pro zvětšování a zmenšování obsahu. Pokud ale nemáte k dispozici oba prsty a potřebujete si něco v Mapách Google přiblížit, není problém. Zkuste jedním prstem poklepat na místo, které chcete zvětšit. Funguje to velmi intuitivně.
Pokud jste již někdy zkoušeli pěší navigaci Map Google, nejspíš vás zaujal modrý válec obklopující bod vaší polohy. Ten znázorňuje, kam se zrovna díváte podle držení telefonu v ruce, a tudíž dokáže skvěle poradit s orientací v prostoru. Kromě toho umí Google Mapy zobrazit i elektronický kompas, pokud byste zrovna potřebovali vědět, kudy na sever, jih, západ či východ.
Funkci Street View pravděpodobně netřeba moc představovat. Google má nafocený skoro každý kout naší planety a díky tomu vám může ukázat, jak vypadá ulice u vašeho bydliště, případně vás díky tomuto rozšířenému pohledu lépe nasměruje na místo, které hledáte.
Jestli se ale na Street View díváte na počítači, můžete si zapnout tzv. cestování časem a podívat se, jak daná místa vypadala před rokem, dvěma nebo i dál v historii. Stačí v rámci Street View rozkliknout ikonku času a pomocí lišty si vybrat, do jakého roku se chcete přesunout.
Ukázka Live View | Zdroj: Google / Mapy Google press kit
Když už byla řeč o navigaci pro pěší, Mapy Google nabízí skvělou funkci v rozšířené realitě (AR). Jmenuje se Live View a je dostupná všude, kde je pokrytí Street View.
Po aktivaci v aplikaci stačí zapnout navigaci z bodu A do bodu B a telefon se přepne do režimu rozšířené reality. Přes kameru vás pak naviguje v reálném čase a de facto i v prostoru, protože přímo na displeji vidíte vodicí linky, po kterých se vydat, a také praktické šipky, které ukazují případné odbočky. Není tajemstvím, že tuto technologii Google vyvinul hlavně pro chytré brýle a AR headsety.
Občas se vám může stát, že se octnete na místě, kde není dobrý signál mobilního internetu. Pokud i tak potřebujete prohledat mapy nebo se rovnou nechat někam navigovat, bude se vám hodit funkce offline map. Přímo v aplikaci pro Android i iOS si můžete stáhnout kompletní mapy pro jednotlivá města či státy. Anebo jednoduše označíte na mapě plochu, kterou chcete uložit do paměti telefonu. Následně máte k těmto datům přístup kompletně bez internetu.
Zdroj: Autorský text, HelloTech, Tom’s Guide
Jednoduchým způsobem si můžete ve Windows vytvořit přehled o energetické spotřebě. Hodí se to…
Zejména u levnějších mobilů se systémem Android dosáhne interní paměťové úložiště rychle…
Mapy od společnosti Google jsou zdaleka nejpoužívanější navigační službou pro pěší i pro…
Na využívání Wi-Fi sítí jsme si už zvykli natolik, že jejich přítomnost a heslo k připojení…
Složitá ekonomická situace ovlivňuje také evropský trh se smartphony. Aktuální průzkum…
Netflix stále patří k nejoblíbenějším poskytovatelů seriálů a filmů mezi streamovacími…
Výrobce čipů především pro mobily měl zaplatit pokutu v řádu miliard. Evropský soud ale nyní…
Nová služba Prime Air, která bude doručovat zásilky letecky prostřednictvím autonomních dronů…