Menu

Už žádné střílečky pro malé děti! Jak omezit instalace her podle věku?

25.01.2023 11:49 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Už žádné střílečky pro malé děti! Jak omezit instalace her podle věku?

Už žádné střílečky pro malé děti! Jak omezit instalace her podle věku? | foto: Redakce Chip

V mobilech a tabletech, které používají děti, je určitě vhodné nastavit rodičovskou kontrolu instalovaných aplikací a her

Ta vychází z oficiálního hodnocení, které dělí aplikace a hry do kategorií podle vhodného věku uživatelů. Rodičovskou kontrolu lze v Obchodě Play snadno nastavit a ochránit PIN kódem před neoprávněnou změnou.

Otevřete si Obchod Play a klepnutím na ikonu účtu Google vpravo nahoře vyvolejte hlavní nabídku. Pokračujte volbou „Nastavení | Rodina | Rodičovská kontrola“ a pak tuto funkci aktivujte. Pro ochranu před změnou nastavení si zvolte číselný PIN a pak pokračujte na nabídku „Aplikace a hry“. Následně si zvolte věkovou úroveň, podle které bude v Obchodě Play zpřístupněn obsah. Pamatujte jen na to, že aplikace a hry se budou v nabídkách a výsledcích vyhledávání zobrazovat vždy stejně, pouze nebude možné stáhnout a instalovat ty, které neodpovídají zvolené věkové úrovni. Nastavení lze kdykoli upravit, nebo rodičovskou kontrolu stejným způsobem zase vypnout.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení