Menu

Užijte si rychlejší Wi-Fi

09.02.2023 07:44 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Užijte si rychlejší Wi-Fi

Užijte si rychlejší Wi-Fi | foto: Pixabay

Prakticky všechny současné notebooky jsou vybaveny integrovaným Wi-Fi adaptérem, který podporuje frekvenční pásma 2,4 a 5 GHz. Jak notebook donutit k připojení k rychlejší síti?

Pokud se se svým přenosným počítačem připojujete pouze k bezdrátovými sítím, fungujícím v rychlejším pásmu 5 GHz, je vhodné odpovídajícím způsobem konfiguraci Wi-Fi adaptéru upravit.

Zadejte do vyhledávacího pole příkaz „devmgmt.msc“ a stiskněte [Enter], aby se vám rovnou otevřelo okno „Správce zařízení“. Zde rozklikněte položku „Síťové adaptéry“, aby se vám zobrazily všechna zařízení související s připojením k síti. Pravým tlačítkem klikněte na Wi-Fi adaptér a z kontextové nabídky zvolte „Vlastnosti“. V nově otevřeném okně přejděte na kartu „Upřesnit“ a v části „Vlastnosti“ vyhledejte položku „Upřednostňované pásmo“. Pak otevřete vedlejší rozbalovací nabídku „Hodnota“ a zde zvolte možnost „Dát přednost pásmu 5 GHz“. Změnu uložte kliknutím na tlačítko „OK“. Možnost připojení notebooku k Wi-Fi sítím v pásmu 2,4 GHz se úpravou tohoto nastavení samozřejmě nijak neomezuje.

5

Nastavení Wi-Fi

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení