Menu
CHIP Speedtest

Vypočtěte přesně spotřebu svého osobního počítače

26.05.2015 23:38 | Pavel Trousil
Vypočtěte přesně spotřebu svého osobního počítače

Znát přesně spotřebu svého počítače je poměrně užitečné. Můžete pak zjistit, kolik vás jeho provozování stojí, a zda má tedy smysl častěji počítač vypínat. 

spotreba-nahled

Velmi přesně a jednoduše spotřebu zjistíte, když si pořídíte měřič spotřeby. Například na conrad.cz zakoupíte nejlevnější za 399 Kč. Pokud nechcete takovou částku investovat, můžete si spotřebu zjistit alespoň přibližně na webových stránkách. Vyzkoušejte výpočet spotřeby na http://jdem.cz/auhj2, případně na http://jdem.cz/br62z5. V obou případech budete muset postupně vyplnit informace o svém počítači, tedy především jaký typ procesoru máte, jakou máte grafickou kartu, kolik pevných disků a jakých v počítači provozujete a další položky, jako jsou informace o monitoru. Jestliže přesnou odpověď neznáte, nechte položku předvyplněnou.

Až informace doplníte, dozvíte se, jakou spotřebu váš počítač s největší pravděpodobností má. Na stránkách http://jdem.cz/br6293 si po doplnění toho, kolik hodin počítač provozujete, můžete snadno vypočítat, kolik vás jeho provoz stojí za den, měsíc nebo rok. Možná to nebude příjemné zjištění.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení