Menu

Vytvoření dlaždice pro rychlé vypnutí

14.11.2016 20:04 | Karel Kovar + Přidat komentář
Vytvoření dlaždice pro rychlé vypnutí

Vytvoření dlaždice pro rychlé vypnutí | foto: CHIP

Vypínání počítače nepatřilo v žádných Windows k ergonomicky vstřícným funkcím a nejnovější verze systému od Microsoftu ani v tomto ohledu nepatří mezi výjimky

Naštěstí je stejně jako u jeho předchůdců možné použít pro jednodušší vypnutí malý trik – vytvořit samostatnou dlaždici pro vypnutí. A jak na to?

Nejprve přejděte na plochu a zde klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo. V kontextové nabídce vyberte volbu »Nový | Zástupce«.

Otevře se nové okno, ve kterém do řádku »Zadejte umístění položky« zadejte příkaz »shutdown / s / t 0« a klikněte na »Další«. Nyní příkazu přiřaďte jedinečný název, jako například »Vypnutí«. Vše dokončete kliknutím na »Dokončit«. Nakonec ještě můžete kliknout pravým tlačítkem myši na nového zástupce a z kontextové nabídky vybrat »Připnout na hlavní panel«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení