Menu

Vytvořte efekt s natočeným textem

24.02.2016 12:08 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vytvořte efekt s natočeným textem

Vytvořte efekt s natočeným textem | foto: CHIP

Text vložený do fotografie jí může zajistit zvýšenou pozornost a ještě může poskytnout informace o tom, kde byla fotografie pořízena. 

A tato pozornost může být ještě intenzivnější, bude-li tento text zajímavě natočený. Pomocí volně dostupného grafického programu GIMP takovýto rotující text vytvoříte velmi snadno. Otevřete v tomto programu požadovaný snímek a vytvořte textový objekt pomocí nástroje »Text«, který najdete v nabídce »Nástroje« nebo v nástrojové liště pod ikonou »A«. Nastavit samozřejmě můžete velikost textu, barvu i font. Pokud chcete tento text otočit, použijte příkaz, který najdete v nabídce »Vrstva | Transformovat | Libovolné otočení«. Otevře se nové okno »Otáčení«, kde máte možnost zadat úhel otočení objektu. Stupeň otočení můžete zadat i pomocí posuvníku pod hodnotou úhlu. Jakmile jste spokojeni s výsledky v náhledu, můžete kliknout na tlačítko »Otočit«, a výsledek máte hotový.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.