Menu
CHIP Speedtest

Windows: Skrývání složek

12.03.2017 09:04 | Radek Kubeš
Windows: Skrývání složek

Pokuse se svým počítačem nepracujete sami, může vám přijít vhod skrýt určité složky s citlivým obsahem.

Můžete to snadno provést i s palubními prostředky operačního systému Windows. V Průzkumníku souborů klikněte na zvolenou složku pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte položku »Vlastnosti«. V nově otevřeném okně označte v části »Atributy« předvolbu »Skrytý«. Po kliknutí na »OK« se složka v Průzkumníku už neukáže. Abyste složku opět zobrazili, klikněte v Průzkumníku na kartu »Zobrazení« a pak v části »Zobrazit či skrýt« označte předvolbu »Skryté položky«.

Jistě uznáte, že tento způsob ochrany složek s citlivým obsahem není příliš sofistikovaný a už vůbec ne bezpečný. Pro skutečnou ochranu citlivých dat můžete použít na příklad bezplatnou verzi aplikace Wise Folder Hider (wisecleaner.com). Tento program zajistí, že budou skryté složky zpřístupněny pouze po zadání hesla. Po instalaci a spuštění aplikace Wise Folder Hider si zvolte dostatečně silné hlavní heslo, kterým budou chráněny skryté složky. Pak jendoduše myší přetáhněte do okna programu celé složky nebo soubory, které chcete skrýt cizím očím, a klikněte na tlačítko »Hide File« (pro soubory) nebo »Hide Folder« (pro složky). Skrytý obsah zmizí z Průzkumníku a pro jeho zviditelnění je třeba v programu Wise Folder Hider zadat příslušné heslo.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání