Menu

Tlačítkové telefony ještě nevymřely. Jaké nejlepší můžete koupit před Vánoci?

29.11.2022 13:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Tlačítkové telefony ještě nevymřely. Jaké nejlepší můžete koupit před Vánoci?

Tlačítkové telefony ještě nevymřely. Jaké nejlepší můžete koupit před Vánoci? | foto: Sumeet Singh / Unsplash

Vánoce jsou za rohem a měli bychom myslet na své nejbližší. Nepotřebuje náhodou váš spřízněný senior nový telefon? Podívali jsme se na aktuální nabídku tlačítkových telefonů a vybrali ty nejlepší, které stojí za pořízení.

Tlačítkové mobilní telefony, někdy hyperbolicky označované jako „hloupé“ (jakožto opak k „chytrým“), v roce 2022 skutečně stále nevymřely. Tvrdí to nejen nabídka na e-shopech s elektronikou, ale ani se tím netají výrobci – tlačítkáče se zkrátka pořád prodávají.

Využít je mohou běžní uživatelé, třeba jako sekundární telefon ke klasickému chytrému. Obrovské využití ale najdou tlačítkové telefony také u těch nejstarších – seniorů, kteří chtějí mít možnost zavolat svým blízkým, o nic víc se ale nestarají. Nijak je netrápí výdrž, fotoaparát ani displej. Co takovým zákazníkům může redakce Chipu doporučit?

Nokia 3310 (2017)

Reinkarnace světoznámého modelu Nokia 3310 zaujme sympatickým designem a rozměry, ale také velkým 2,4″ TN displejem s rozlišením 320 × 240 pixelů. To, co je důležité, je výdrž klidně celý měsíc díky vyjímatelné 1200mAh baterii. Ta se nabíjí pomocí postaršího microUSB konektoru. Uvnitř má telefon slot pro dvě SIM karty a jednu paměťovou kartu. Cena Nokie 3310 (2017) činí zhruba 1300 Kč včetně DPH.

| Zdroj: Nokia mobile / YouTube

Aligator A675 Senior

Nokia 3310 byla sice hloupý telefon, ale uměla více než jen základní funkce a byla zacílena na širokou škálu zákazníků. Zato zástupce společnosti Aligator, kterou tak dokonale proslavil brzy již ex-prezident Miloš Zeman, vyvíjí mobilní telefony výhradně pro seniory.

Model A675 je k tomu perfektně uzpůsoben. Nabízí 2,2″ TFT displej, obrovskou alfanumerickou klávesnici (zabírá polovinu přední strany), velký reproduktor, silnou svítilnu, 900mAh baterii a také SOS tlačítko pro případ nouze. K mání je v černé, červené, modré a bílé variantě za 1000 Kč včetně DPH a rovnou v balení dostanete i apartní stojánek.

Aligator A675 Senior

| Zdroj: Aligator / A675 press kit

Maxcom MM428

Přijde vám víc jak pár stovek za tlačítkový telefon hodně? Chápeme. Pro takové zájemce je tu ryze základní telefon jménem MM428 od firmy Maxcom. Ten má 1,8″ TFT displej, Dual SIM slot + slot na microSD kartu, 800mAh baterii a také zajímavou lištu horních tlačítek: oblíbený kontakt, SOS tlačítko, zámek a hlasitost.

Opět potěší velká klávesnice s dobře čitelnými tlačítky, zamrzí však absence svítilny, kterou senioři mohou potřebovat. Cena tohoto telefonu je však příjemných 500 Kč včetně DPH.

| Zdroj: Techscrew Home / YouTube

Zdroj: Autorský obsah, Wikipedia

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení