Menu

Transcend uvádí serverové moduly pamětí DDR4

23.10.2014 12:48 | Michal Bareš + Přidat komentář
Transcend uvádí serverové moduly pamětí DDR4

Transcend uvádí serverové moduly pamětí DDR4 | foto: CHIP

Firma Transcend uvádí na trh tři nové typy paměťových modulů DDR4. Nové moduly podporují nejnovější řadu serverových procesorů Intel Xeon  E5–2600 v3 a vyznačují se velkou kapacitou, vysokým výkonem, nízkou spotřebou energie a zvýšenou spolehlivostí.

web-ts2ghr72v1z-nahled Moduly serverových pamětí Transcend DDR4 RDIMM a VLP RDIMM jsou vyrobeny z nejkvalitnějších komponentů a čipů DRAM, které zaručují dlouhý a bezporuchový provoz a vysoký výkon. Díky zavedení technologie DDR4 lze vytvořit samostatný paměťový modul s kapacitou až 16 GB, což umožňuje nainstalovat v jednotlivých systémech větší množství paměti ve srovnání s předchozími generacemi. Nové paměťové moduly se vyznačují přenosovou rychlostí až 17GB/s a pracovní frekvencí 2133 MHz.

Provozní napětí serverových paměťových modulů DDR4 je na úrovni 1,2V, což snižuje elektrické zatížení slotů a spotřebu elektrické energie až o 40% vzhledem k typickým modulům DDR3 DIMM s napětím 1,5V. Kvůli tomu paměťové moduly vytváří méně tepla a systém pracuje při nižší teplotě. To přispívá k prodloužení životnosti zařízení.

Nové paměti Transcend DDR4 VLP RDIMM mají výšku jen 1,88 cm, a proto jsou vhodné zejména pro konstrukce s omezeným montážním prostorem, jako jsou třeba blade servery. Jejich rozměry a omezený průřez usnadňují také proudění vzduchu v prostorech a distribuci tepla, což snižuje zatížení chladicích systémů v serverech.

Paměťové moduly Transcend DDR4 plně podporují standardy JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council). Jejich kvalitu potvrzují mimo jiné pokročilé zkoušky využívající 64bitové jádro, jedno a vícejádrové procesory.

Na všechny moduly DDR4 značky Transcend se vztahuje doživotní záruka výrobce, paměti budou dostupné na trhu do konce tohoto roku.

Model

Kapacita

Popis

TS1GHR72V1Z

8GB

DDR4 2133 REG-DIMM 1Rx4

TS2GHR72V1Z

16GB

DDR4 2133 REG-DIMM 2Rx4

TS2GHR72V1PL

16GB

DDR4 2133 REG-DIMM VLP 2Rx4

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení