Menu
CHIP Speedtest

Hewlett-Packard mění vedení

23.09.2011 06:50 | Redakce Chip
Hewlett-Packard mění vedení
Prezidentkou a výkonnou ředitelkou společnosti HP se stala Meg Whitmanová, která dříve působila například ve firmě eBay.

Meg Whitmanová je zkušená manažerka, která dříve působila ve společnostech jako The Walt Disney Company, DreamWorks, Procter & Gamble, nebo Hasbro. Zkušenosti má i z IT společnosti – v roce 1998 nastoupila do společnosti eBay ve stavu, kdy měla 30 zaměstnanců a obrat 4 miliony dolarů. Opustila ji v roce 2008, když už měla 15 000 zaměstnanců a obrat 8 miliard dolarů. Ve firmě HP zastávala důležitou manažerskou pozici už od ledna 2011. Má i politické zkušenosti – v roce 2010 kandidovala na guvernérku Kalifornie.
Do čela společnosti HP nastupuje v nelehké době. HP neuspěla se svými tablety a systémem WebOS a spekulovalo se konce o prodeji celé divize osobních počítačů Personal Systems Group (PSG). Uvidíme, jakou strategii nová ředitelka zvolí.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení