Menu
CHIP Speedtest

Oživení základní desky s DualBIOS po selhání aktualizace

22.08.2012 05:35 | Redakce Chip
Oživení základní desky s DualBIOS po selhání aktualizace
Příčiny neúspěšné aktualizace BIOS základní desky mohou být různé, ale výsledek je vždy stejný – nefunkční základní deska. Na druhou stranu uživatelé, kteří mají základní desku Gigabyte s DualBIOS, mají v podstatě štěstí v neštěstí.

 

DualBIOS totiž spočívá v tom, že BIOS je na základní desce zdvojen a druhý BIOS je v podstatě záloha prvního. V případě, že aktualizace selže, můžete použít záložní BIOS a zkopírovat obsah na hlavní čip. Provedete to tak, že počítač vypnete a vypínací tlačítko budete po dobu deseti sekund držet. Poté znovu stisknete tlačítko pro spuštění a podržíte ho do té doby, než se počítač spustí a znovu vypne. Nakonec stisknete zapínací tlačítko (nyní jen na krátkou dobu), a počítač by se měl spustit. Počítač nabootuje a obsah zálohy BIOS se zkopíruje na hlavní BIOS. Po dokončení procesu se počítač restartuje. I když jste měli s aktualizací BIOS špatnou zkušenost, měli byste ji vyzkoušet znovu a nainstalovat aktuální verzi. Záložní BIOS totiž pochází z doby výroby základní desky, a rozhodně tedy není aktuální. Vyhledejte proto na stránkách výrobce informace o poslední stabilní verzi BIOS a pokuste se ji nainstalovat na základní desku. S neaktuální verzí BIOS totiž přijdete o rychlost i o některé funkce.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání