Menu
CHIP Speedtest

Tři externí disky pro uživatelé Maců

21.11.2011 10:49 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tři externí disky pro uživatelé Maců
Iomega oznámila uvedení nových přenosných pevných disků Iomega eGo Mac Edition Portable Hard Drive pro počítače Apple. Tyto disky se vyznačují stylovým vzhledem, nabízejí dostatečnou úložnou kapacitu a jsou schopny odolat pádům z výšky.

Spolu s nedávným uvedením zařízení Iomega Helium Portable Hard Drive a Iomega Mac Companion Hard Drive tak společnost Iomega uzavírá svou novou řadu přenosných a stolních pevných disků pro uživatele počítačů Mac. Všechny tři nové disky jsou naformátovány na souborový systém HFS+, takže jsou kompatibilní s počítači Mac.
Nový černý disk Iomega eGo Mac Edition Portable Hard Drive, dodávaný s kapacitou 500 GB a 1 TB, je vybaven dvěma porty FireWire 800 a jedním portem USB 2.0. Disk je dodáván s pouzdrem Drop Guard Case, které dokáže tento disk ochránit před pády z výšky až 2,1 metru. Nepotřebuje externí napájecí zdroj a je dodáván se třemi kabely: kabel pro rozhraní USB 2.0, kabel pro rozhraní FireWire 800 a převodní kabel z rozhraní FireWire 800 na FireWire 400.
Nový přenosný pevný disk Iomega Helium Portable Hard Drive, nabízený v kapacitách 500 GB a 1 TB, je vybaven jedním portem USB 2.0 a odolným hliníkovým pouzdrem. Disk nepotřebuje externí napájecí zdroj a je dodáván s jedním kabelem USB 2.0.

Výkonný stolní pevný disk

Nový Iomega Mac Companion Hard Drive, nabízený v kapacitách 2 TB a 3 TB, používá rychlý 3,5palcový pevný disk. Díky stylovému a prostorově úspornému tělu se hodí na základnu počítače Apple iMac nebo k monitoru Apple. Tento černostříbrný disk nabízí dva porty FireWire 800, jeden port USB 2.0 a navíc i dvouportový integrovaný rozbočovač USB 2.0, který umožňuje připojení zařízení jako tiskárna či další externí úložiště. Součástí balení je jeden kabel FireWire 800, jedna redukce FireWire 400-800 a jeden kabel USB 2.0.
Z řady užitečných funkcí zařízení Mac Companion Hard Drive uživatelé určitě ocení výkonný nabíjecí port USB pro iPad, iPhone a iPod. Nabíjecí port poskytuje proud 2,1 A, který je dostatečný k nabití iPadu a dalších přenosných zařízení Apple.
Disky eGo Mac Edition Portable Hard Drive, ale i Helium Portable Hard Drive a Mac Companion Hard Drive Helium Portable Hard Drive umožňují místní i online zálohování, šifrování a navíc obsahují i antivirový software.Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení