Menu

Tři externí disky pro uživatelé Maců

21.11.2011 10:49 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tři externí disky pro uživatelé Maců

Tři externí disky pro uživatelé Maců | foto: CHIP

Iomega oznámila uvedení nových přenosných pevných disků Iomega eGo Mac Edition Portable Hard Drive pro počítače Apple. Tyto disky se vyznačují stylovým vzhledem, nabízejí dostatečnou úložnou kapacitu a jsou schopny odolat pádům z výšky.

Spolu s nedávným uvedením zařízení Iomega Helium Portable Hard Drive a Iomega Mac Companion Hard Drive tak společnost Iomega uzavírá svou novou řadu přenosných a stolních pevných disků pro uživatele počítačů Mac. Všechny tři nové disky jsou naformátovány na souborový systém HFS+, takže jsou kompatibilní s počítači Mac.
Nový černý disk Iomega eGo Mac Edition Portable Hard Drive, dodávaný s kapacitou 500 GB a 1 TB, je vybaven dvěma porty FireWire 800 a jedním portem USB 2.0. Disk je dodáván s pouzdrem Drop Guard Case, které dokáže tento disk ochránit před pády z výšky až 2,1 metru. Nepotřebuje externí napájecí zdroj a je dodáván se třemi kabely: kabel pro rozhraní USB 2.0, kabel pro rozhraní FireWire 800 a převodní kabel z rozhraní FireWire 800 na FireWire 400.
Nový přenosný pevný disk Iomega Helium Portable Hard Drive, nabízený v kapacitách 500 GB a 1 TB, je vybaven jedním portem USB 2.0 a odolným hliníkovým pouzdrem. Disk nepotřebuje externí napájecí zdroj a je dodáván s jedním kabelem USB 2.0.

Výkonný stolní pevný disk

Nový Iomega Mac Companion Hard Drive, nabízený v kapacitách 2 TB a 3 TB, používá rychlý 3,5palcový pevný disk. Díky stylovému a prostorově úspornému tělu se hodí na základnu počítače Apple iMac nebo k monitoru Apple. Tento černostříbrný disk nabízí dva porty FireWire 800, jeden port USB 2.0 a navíc i dvouportový integrovaný rozbočovač USB 2.0, který umožňuje připojení zařízení jako tiskárna či další externí úložiště. Součástí balení je jeden kabel FireWire 800, jedna redukce FireWire 400-800 a jeden kabel USB 2.0.
Z řady užitečných funkcí zařízení Mac Companion Hard Drive uživatelé určitě ocení výkonný nabíjecí port USB pro iPad, iPhone a iPod. Nabíjecí port poskytuje proud 2,1 A, který je dostatečný k nabití iPadu a dalších přenosných zařízení Apple.
Disky eGo Mac Edition Portable Hard Drive, ale i Helium Portable Hard Drive a Mac Companion Hard Drive Helium Portable Hard Drive umožňují místní i online zálohování, šifrování a navíc obsahují i antivirový software.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení