Menu

Učte se anglicky z vlastních chyb

20.11.2017 13:31 | Milan Loucký + Přidat komentář
Učte se anglicky z vlastních chyb

Učte se anglicky z vlastních chyb | foto: CHIP

Chcete se zlepšovat v anglickém jazyce, ale času je málo? Pak by mohlo být ideálním řešením učit se i v práci, a to přímo z chyb, které sami nejčastěji děláte při psaní e-mailů či jiných textů.

Tohle přesně totiž nabízí aplikace Grammarly. Kromě opravy textu vytvoří i detailní analýzu a statistiky vašich chyb v průběhu času. Aplikace sbírá data z programů Microsoft Office, prohlížeče a dalších – tedy téměř všude tam, kde na počítači píšete anglický text.

Studenti většinou nemají chuť nebo čas dělat úkoly a dvojnásob to platí o studentech – zaměstnancích. Ti nemají kapacitu na učení se obecně, a to ani v případě, že se vzdělávají v kurzech jazykových škol. Například poskytovatel jazykových služeb, společnost James Cook Languages, která se specializuje na firemní výuku, se potýká s nedostatkem času svých studentů denně. Tento problém jim pomáhají řešit mimo jiné i moderní technologie.

Doporučují studentům, kteří v anglickém jazyce i pracují, neplacenou aplikaci Grammarly, kterou si nainstalují do svého počítače. Aplikace totiž kontroluje, co zrovna píšete v angličtině, nabízí opravu, plní funkci slovníku a můžete si založit i vlastní slovník. Lektoři z James Cook Languages ale vidí hlavní přínos v detailní analýze a statistikách vlastního textu. Tato aplikace po nainstalování totiž sbírá data z Microsoft Office, prohlížeče apod. a vyhodnocuje chyby. „Zásadní je, že Grammarly dává zpětnou vazbu: například vám vysvětlí, proč je daný jev špatně a jednou týdně pošle detailní analýzu těch nejčastějších chyb, které uživatel dělá, a navíc poskytne odkaz na stránky, kde si o jevu (např. o členech) můžete přečíst více,“ říká Jakub Hankiewicz, metodik jazykové školy James Cook Languages.

„Tohle je něco, co je na Grammarly z hlediska studenta – obzvláště studenta profesionála – skvělé. Potýkáme se s tím, že naši studenti jsou časově vytížení a lekce mohou mít jen jednou, maximálně dvakrát týdně, a tudíž používáme, co se dá, abychom je motivovali k častějšímu styku s jazykem. A jedním z těchto nástrojů je právě Grammarly, které je zdarma a může přinést vynikající výsledky,“ dodává Hankiewicz.

Pravidelné (většinou týdenní) statistiky uživateli ukážou, kolik chyb dělá, zda se zlepšil a jaké chyby stále opakuje. Aplikace tedy neslouží pouze k opravě textu, ale je učební pomůckou, která nestojí žádné peníze, téměř žádný čas, a přitom dává nedocenitelnou zpětnou vazbu. To je v dnešní době skvělá kombinace.

Mnoho služeb, jednoduchá instalace

Dalším velkým plusem je rychlá instalace a opravdu snadné založení profilu, které zabere jen několik vteřin. V aplikaci si můžete vést osobní slovník nebo najít, jaký je rozdíl mezi britskou a americkou angličtinou.

Grammarly funguje v internetovém prohlížeči, skvěle spolupracuje s programy Microsoft Office i v Microsoft Office 365, jako jsou Word nebo Powerpoint. Aplikace využívá cloudové úložiště a své opravené texty tak máte po ruce, i když jste zapomněli svůj počítač.

Základní verze aplikace je zdarma, placená verze premium začíná na 11,66 dolarech za měsíc.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení