Menu

Ulevte prohlížeči a učiňte ho rychlejším

14.09.2016 15:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Ulevte prohlížeči a učiňte ho rychlejším

Ulevte prohlížeči a učiňte ho rychlejším | foto: CHIP

Stejně jako operační systém Windows má i internetový prohlížeč Internet Explorer tendenci pracovat časem stále pomaleji. Nicméně s trochou úsilí tento nepříjemný problém omezíte. 

Největšími spotřebiteli počítačových zdrojů jsou cookies, které byly nasbírány během surfování po webu. Nejlepším opatřením pro zrychlení je tedy jejich odstraňování v pravidelných intervalech. Abyste to provedli, klikněte na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu, ze seznamu vyberte položku »Zabezpečení« a dále »Odstranit historii procházení…«. Zaškrtněte pouze položku »Soubory cookie a data webu«, pokud nechcete odstranit nic jiného, a klikněte na tlačítko »Odstranit«. Také množství doplňků zpomaluje Internet Explorer.

Chcete-li se zbavit těchto doplňků, vyberte z nabídky nástrojů (ozubené kolo) volbu »Spravovat doplňky«. Tak získáte přístup ke všem nainstalovaným doplňkům. Aby se po každém startu prohlížeče neaktivovaly a nezpomalovaly ho, nemusíte je rovnou mazat, stačí je deaktivovat. Pokud byste je náhodou potřebovali, můžete je pak znovu aktivovat. Provedete to pomocí tlačítek »Zakázat« a »Povolit«. Dokonce i vymazání starých stahovaných souborů může zvýšit rychlost aplikace Internet Explorer. Po kliknutí na ikonu ozubeného kola vyberte »Zobrazit stahované soubory« a v nově otevřeném okně klikněte na »Vymazat seznam«. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení