Menu

Ultrabooky a notebooky Lenovo s dotykovým displejem a Windows 8

14.01.2013 07:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
Ultrabooky a notebooky Lenovo s dotykovým displejem a Windows 8

Ultrabooky a notebooky Lenovo s dotykovým displejem a Windows 8 | foto: CHIP

Společnost Lenovo na veletrhu CES představila svá nová dotykově ovládaná zařízení s Windows 8 ze spotřebitelského i business segmentu. Hlavními hvězdami jsou nové přírůstky do řady ultrabooků IdeaPad U, multimediální notebooky IdeaPad řady Z a notebooky ThinkPad Edge E431 a E531 určené pro uživatele z řad SMB.

 

Tradiční ultrabooky Lenovo IdeaPad U310 a U410 s novou podporou dotykového ovládání 10 prsty posouvají pojem „tenký a lehký“ na další úroveň. Tyto ultrabooky jsou jen 18 mm tlusté a rychle reagují – s funkcí Instant Resume se ze spánku probudí za sekundu. Přicházejí s 3. generací procesorů Core (až Intel Core i7), grafikou NVIDIA GeForce s DirectX 11 a s prodlouženou výdrží baterie.

 

Notebooky IdeaPad Z400 a Z500 jsou optimalizovány pro dotykové uživatelské rozhraní Windows 8 a podporují 10bodové ovládání dotykem. Jsou vybaveny Dolby Home Theatre v4 a specializovanými stereo reproduktory pro extra basy. Novinky přicházejí s 3. generací procesorů Intel Core i7 a grafickou technologií NVIDIA GeForce. Uživatelům nabízí mimo jiné velký, 14, resp. 15,6palcový dotykový displej, podsvícenou AccuType klávesnici.

ThinkPad Edge E431 a E531 jsou první notebooky ThinkPad, které nabízejí novou technologii Lenovo OneLink. Toto rozhraní je určeno především pro uživatele, kteří pracují v kanceláři nebo doma a používají notebook s dokovací stanicí. Umožňuje vést jediným kabelem kromě energie i videosignál a další data, aniž by to mělo vliv na výkon. Díky tomu se tak eliminuje změť kabelů, se kterými se uživatelé musí často potýkat.

Prvním zařízením s podporou této technologie je nová dokovací stanice ThinkPad OneLink Dock, ke které se dá notebook připojit jedním kabelem, a tím docílit připojení i dalších periferních zařízení. Díky čtyřem USB portům může dokovací stanice hrát roli hostitele pro řadu příslušenství a prostřednictvím nativního videa s vyhrazenými HDMI a audio porty navíc nabízí vynikající grafický výkon a dobrý zvuk. Lenovo plánuje v roce 2013 nabídnout další notebooky s podporou OneLink. Kromě dotykových schopností jsou štíhlé notebooky ThinkPad Edge E431 a E531 vybaveny vylepšenými možnostmi grafiky pro živější zobrazení na Full HD displejích a pětitlačítkovým clickpadem umožňujícím uživatelům ovládat funkce Windows 8 pomocí klávesnice.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení