Menu

UPC + router + původní heslo = problém

14.01.2016 18:14 | Karel Kovar + Přidat komentář
UPC + router + původní heslo = problém

UPC + router + původní heslo = problém | foto: CHIP

Máte internet od UPC, jejich WiFi router a nezměnili jste si původní heslo? Pak pro vás platí výše uvedená rovnice…

Celá řada poskytovatelů internetového připojení svým uživatelům nabízí k pronájmu i hardware – typicky jde o routery s Wi-Fi. Při zařizování linky obvykle uživatel dostane router v určité konfiguraci i s náhodně vygenerovaným heslem. Uživatelé jsou sice upozorněn na nutnost jeho změny, to ale udělá jen zlomek z nich. To ale může být poměrně velké riziko.

Před několika dny bylo zjištěno, že na internetu je volně k dispozici program, který umožňuje zjistit výchozí heslo routerů dodávaných zákazníkům UPC (viz například https://www.reddit.com/r/netsec/comments/3z1672/upc_router_wpa2_pass_recovery_tool/) Programu jen stačí pro zjištění příslušného hesla k WiFi síti stačí jen zadat SSID sítě. Funkčnost nástroje už potvrdila celá řada bezpečnostních expertů. Zatím není jisté, zda se problém týká zcela všech routerů, změnu výchozího hesla lze však ale doporučit všem zákazníkům UPC.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení