Menu
CHIP Speedtest

Update Windows 10: aktualizace opravuje rozsáhlé chyby z Patchday

21.08.2019 07:00 | Jiří Palyza
Update Windows 10: aktualizace opravuje rozsáhlé chyby z Patchday

Základem bezpečného systému jsou aktualizace. Uživatelé Windows však vědí, že ne vždy se to povede.

Po srpnovém Patchday se objevily obrovské problémy s Visual Basicem. Nové aktualizace mají tyto problémy řešit, nyní se objevily první z nich.

Pravidelné "dny záplatování", Patchdays, jsou uživatelům Windows dobře známy. Na jedné straně jde o důležitou součást boje proti bezpečnostním dírám operačního systému, na straně druhé ovšem Microsoft vytváří regresní problémy a přináší nové chyby. To přesně se stalo v aktuálním srpnovém Patchday. Nejnovější opravy bezpečnostních děr paralyzují programy a skripty, které používá Visual Basic.

updates-katalog

Katalog kumulativních updatů najdete na webové stránce https://www.catalog.update.microsoft.com. Do vyhledávacího pole stačí zadat, pro jaký software aktualizace hledáte.

Pro některé verze Windows 10 je nyní k dispozici kumulativní update, který by měl problémy řešit. Květnový update současné aktuální verze Windows 10 není doposud poskytován, stejně jako pro docela populární verzi Windows 10, sestavu s číselným označením 1803. Pro ni by opravy měly dorazit brzy.

Záplatované chyby ve Visual Basicu

Kumulativní aktualizací Microsoft odstraňuje chyby ve Visual Basicu. Řeší problémy při přihlášení pomocí režimu Windows Hello, kde se u některých instalací může stát, že rozpoznání obličeje nebo otisku prstu nefunguje. Kromě toho opravuje chybu prohlížeče Edge, související s otevíráním dokumentů PDF.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání