Menu

USA: Největší hack vládních dat v dějinách

13.06.2015 18:57 | Karel Kovar + Přidat komentář
USA: Největší hack vládních dat v dějinách

USA: Největší hack vládních dat v dějinách | foto: CHIP

Neznámým útočníkům se díky hacku podařilo získat data 4 milionů zaměstnanců vlády USA. Experti spekulují, zda za útokem stojí Čína. 

Minulý týden americká vláda zjistila, že z počítačů personálního oddělení vlády zmizely 4 miliony datových záznamů týkající se současných a bývalých zaměstnanců vlády USA. Mezi daty která unikla byla například data narození, informace o kreditních kartách, detaily z bezpečnostní prověrky nebo bankovní záznamy. Událost už vyšetřuje FBI a podle podle některých informací byl útok veden z Číny. To ale popřel mluvčí čínského ministerstva zahraničí. Podrobnější informace o odcizených informacích najdete na americkém vládním webu http://www.opm.gov/news/latest-news/announcements/, technické podrobnosti o hacku pak v článku na serveru HackerNews (http://thehackernews.com/2015/06/china-data-theft.html). 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení