Menu

USB flash disk pro tablety a smartphony

23.01.2014 13:10 | Pavel Trousil + Přidat komentář
USB flash disk pro tablety a smartphony

USB flash disk pro tablety a smartphony | foto: CHIP

Nabídka USB flash disků s konektorem microUSB, kterým jsou vybaveny tablety a smartphony, se rozšiřuje. Novinkou v této oblasti je Nano USB Drive s adaptérem od Verbatimu. Tato firma představila i nové microSD karty.

49822-global-no-packaging-angle-in-use-nahled

Verbatim cílí novou řadou produktů s flash pamětí na uživatele smartphonů a tabletů se systémem Android. Přibalené adaptéry pomáhají zrychlit a zjednodušit přenos dat mezi jednotlivými zařízeními bez použití počítače.

Nový produkt Store ‘n’ Go Nano USB disk s microUSB adaptérem spojuje USB disk s kapacitou až 32 GB s micro USB adaptérem s „On The Go (OTG)“ specifikací. USB OTG umožňuje zařízením s Androidem připojit pomocí microUSB portu datová úložiště, myši, klávesnice a jiná kompatibilní zařízení. Uživatelé tak mohou přenášet, přehrávat, nebo kopírovat fotografie z digitálního fotoaparátu přímo na tablet nebo smartphone s Androidem. Kompaktní Nano USB může posloužit jako standardní USB flash disk. Přibalený microUSB adaptér lze také použít samostatně, kdykoliv je zapotřebí.

49822-global-no-packaging-angle-separated-nahled

Verbatim dále představuje paměťovou kartu Tablet microSDHC, která je dodávána s adaptérem na SD. Umožňuje snadné rozšíření paměti pro tablet či smartphone kompatibilní s Androidem/Windows 8. Nejvyšší z řady je 32 GB microSDHC karta (označená červenou barvou), která díky rychlostní třídě 10 a UHS-I poskytuje dostatečnou kapacitu a optimalizovaný výkon pro přenos HD videa.

44042-global-flat-nahled Jako další alternativy si zákazníci mohou zvolit 16 GB (modrá) nebo 8 GB (zelená) microSDHC karty. Obě karty, také v rychlostní třídě 10, mají dostatečnou kapacitu pro sdílení a ukládání videa, hudby a fotografií.

49822-global-flat-nahled

Výrobcem doporučená maloobchodní cena Verbatim Nano USB disku s micro USB (MSRP) je 279 Kč za 8 GB model, 439 Kč za 16 GB model a 769 Kč za 32 GB model. Cena Tablet microSDHC karty je 249 Kč za 8 GB model, 439 Kč za 16 GB model a 829 Kč za 32 GB model.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení