Menu

Usnadnění záloh ve WhatsApp: nová funkce by měla vyřešit velký problém komunikátoru

10.06.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Usnadnění záloh ve WhatsApp: nová funkce by měla vyřešit velký problém komunikátoru

Usnadnění záloh ve WhatsApp: nová funkce by měla vyřešit velký problém komunikátoru | foto: Brian Tromp/Unsplash

Vývojáři WhatsAppu pracují na důležité inovaci. Zálohy, uložené na Disku Google, bude možné exportovat i do jiných cloudových služeb.

Prostřednictvím kanálu Google Play Beta rozšiřuje WhatsApp novou aktualizaci testovací verze 2.22.13.11. Co je v ní nového? WhatsApp pracuje na možnosti exportovat zálohu komunikátoru z Disku Google. Hodí se to pro případ, kdy by uživatelé chtěli své zálohy v budoucnu aktualizovat.

Informace ohledně zálohování na Disku Google naposledy proběhly v lednu a týkaly se změn zálohovací kvóty na cloudovém úložišti Disk Google. Vše tehdy nasvědčovalo tomu, že Google do budoucna omezí kapacitu záloh, ukládaných do jeho cloudu. Od té doby žádné bližší podrobnosti zveřejněny nebyly.

Server WABetaInfo nyní publikoval snímek obrazovky, ze kterého je patrná možnost exportu cloudových záloh. Ty obsahují kompletní historii chatu, včetně zpráv, obrázků, videí a dalších mediálních souborů. Kromě toho WhatsApp také plánuje opětovný import zálohy. Uživatelé by tak měli do budoucna mít možnost větší kontroly nad svými zálohami do cloudu Google.

Jednou z připravovaných možností tak může být zálohování obsahu WhatsAppu ze systému Android a Disku Google také v ekosystému Apple. Pak by byl možný jednoduchý export dat z cloudu Google do úložiště iOS.

Zdroj: WABetaInfo

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení