Menu

Úsporné 3TB disky Western Digital AV-GP

16.05.2011 13:35 | Redakce Chip + Přidat komentář
Úsporné 3TB disky Western Digital AV-GP

Úsporné 3TB disky Western Digital AV-GP | foto: CHIP

Společnost Western Digital představila nové pevné disky WD AV-GP s kapacitou 2,5 TB a 3 TB, které jsou díky chladnému provozu a velké kapacitě vhodné nepřetržitý tok videosignálu v internetových televizích, DVR, multimediálních centrech a monitorovacích kamerových systémech.

Western Digital doplnil svoji řadu disků WD AV-GP SATA určených pro audio-video (AV) aplikace o disky s kapacitou 2,5 TB a 3 TB. Disky jsou již nyní v distribuci a nabízejí vysokou kapacitu 2,5 TB a 3 TB a spolehlivost pro nepřetržité provozy včetně nízké spotřeby energie u AV aplikací, které vyžadují intenzivní ukládání dat, jako jsou digitální videorekordéry, kamerové monitorovací systémy, jednodiskové mediální servery a externí disky pro ukládání mutlimediálního obsahu.

Produktová řada disků WD AV-GP poskytuje spolehlivost pro aplikace s nepřetržitým provozem společně s technologií úspory energie WD GreenPower. Disky WD AV-GP jsou testovány v provozu a dosahuji hodnoty 1 milion hodin MTBF (střední doba mezi poruchami). Disky s kapacitou vyšší než 2,19 TB v současnosti představují bariéru pro některý hardware, firmware a software. Například disky větší než 2,19 TB nejsou podporovány systémy s Windows XP. 32bitové verze Windows Vista nebo Windows 7 předurčují disky větší než 2,19 TB pro využití jako nesystémové disky. Z těchto důvodů je důležité ověřit existující specifikace počítače před instalací jak 2,5TB tak 3,5TB disků WD AV-GP. Víc informací o překonání 2,19TB bariéry najdete na stránkách http://avlargecapacitydrives.com/.

Disky WD AV-GP 2,5 TB (WD25EURS) a 3TB WD AV-GP  (WD30EURS) se budou prodávat za doporučenou koncovou cenu v ekvivalentu 135 EUR, respektive 150 EUR. Na disky je poskytována 3letá omezená záruka.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení