Menu

Útok na Microsoft: hackerská skupina tvrdí, že ukradla velké množství dat

23.03.2022 08:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Útok na Microsoft: hackerská skupina tvrdí, že ukradla velké množství dat

Útok na Microsoft: hackerská skupina tvrdí, že ukradla velké množství dat | foto: Uzair_Ahmed/Pixabay

Redmondský koncern v současné době šetří tvrzení o hacknutých úložištích zdrojového kódu. Podle informací jedné z hackerských skupin došlo při údajném útoku k odcizení různých dat, včetně zdrojových kódů.

Jihoamerická hackerská skupina Lapsus$ opět vyvolává rozruch. Po nedávném hackerském útoku na výrobce grafických karet Nvidia a krádeži dat mohlo nyní dojít k dalšímu bezpečnostnímu incidentu. Podle serveru Bleeping Computer nyní hackeři tvrdí, že provedli úspěšný útok na společnost Microsoft.

V průběhu útoku údajně mělo dojít k odcizení dat. Pravděpodobně jde o zdrojový kód Cortany, hlasové asistentky Microsoftu. Kromě toho bylo také zkopírováno několik projektů Bing. Zločinecká skupina zveřejnila související snímky obrazovky s částmi kódu a souvisejícími informacemi ve skupině komunikátoru Telegram. Kromě známých údajů zde byly uvedeny i další datové balíky, které doposud nebyly identifikovány.

Microsoft tvrzení hackerů vyšetřuje

microsofthack

Lapsus$ tvrdí, že při úspěšném hackerském útoku na Microsoft došlo ke zkopírování zdrojového kódu. | Zdroj: Elchinator/Pixabay

Zpočátku zástupci Microsoftu nebyli schopni serveru Bleeping Computer potvrdit, že k útoku skutečně došlo. Firma ale chce údajný bezpečnostní incident podrobně prošetřit. Podle dalších informací by krádež zdrojového kódu neměla představovat žádné vážné nebezpečí. Už dříve se předpokládalo, že zdrojový kód různých programů Microsoftu lze dohledat. A to buď reverzním inženýrstvím, nebo z dřívějších úniků.

Pokud se skutečně prokáže, že k útoku došlo, zůstává otázkou, jaká další data mohla být v jeho průběhu odcizena. V minulosti se totiž oznámení skupiny Lapsus$ objevovala pouze v případech, kdy byl útok proveden s úspěchem.

Zdroj: Bleeping Computer

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení