Menu

Už žádné nervující hádanky: praktické rozšíření pro blokování captchy

14.07.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Už žádné nervující hádanky: praktické rozšíření pro blokování captchy

Už žádné nervující hádanky: praktické rozšíření pro blokování captchy | foto: Buster: Captcha Solver for Humans

Měly by filtrovat spamboty, ale místo toho obtěžují uživatele: svými důmyslnými hádankami jsou captchy stále více na obtíž. Malé rozšíření do prohlížeče je dokáže vyřešit jednou provždy.

"Označte všechny obrázky, kde jsou zobrazena auta, autobusy, hydranty, tankovací stanice" – tento pokyn jako i spousta dalších je jistě každému uživateli, který se pohybuje na internetu, velmi dobře známý. Google Captcha, pojmenovaná jako reCAPTCHA, je široce rozšířená jako prostředek pro zabránění stahování obsahu, zneužívání přihlašovacích formulářů, spamování roboty a dalším zneužívajícím aktivitám prostřednictvím internetu. Stále častěji se ale stává, že je zablokován reálný uživatel. Označení všech správných obrázků na pixelovaném zobrazení captchy může představovat nečekané výzvy. Navíc načtení obrázků může také trvat poměrně dlouho.

Dá se to ale obejít. Díky bezplatnému rozšíření pro prohlížeče s názvem Buster, které je k dispozici pro Chrome, Firefox, Microsoft Edge a Operu nyní ve verzi 1.2.0, lze captchy snadno vyřešit automaticky.

buster-logo

Buster: Captcha Solver for Humans – doplněk pro Firefox 1.2.0

CHIP hodnotí Dobrý

Rozšíření Buster pro Firefox automaticky řeší nepříjemné captchy od Google.

addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/buster-captcha-solver/
buster-logo

Buster: Captcha Solver for Humans – Google Chrome v1.2.0

CHIP hodnotí Dobrý

S rozšířením Chrome „Buster“ již nemusíte řešit nepříjemné reCAPTCHA.

chrome.google.com/webstore/detail/buster-captcha-solver-for/mpbjkejclgfgadiemmefgebjfooflfhl?hl=cs

 

Buster: řešení captchy jediným kliknutím

captcha

Vyplňování captchy se dá pomocí praktických pluginů do prohlížečů automatizovat. | Zdroj: Lukas Bieri/Pixabay

Jak funguje Buster se dá vysvětlit velmi jednoduše: kromě barevných obrázků, které všechny uživatele obtěžují, nabízí reCAPTCHA od Google také variantu, ve které je potřeba porozumět krátkému zvuku. Pokud se captcha otevře, po instalaci doplňku objevíte malou barevnou ikonu, kterou lze aktivovat kliknutím. S využitím automatického rozpoznávání řeči nástroj zpracuje zvukovou zprávu a okamžitě do captchy vloží odpovídající text.

Protože je doplněk Buster stále v rané fázi vývoje, může se stát, že text nebude rozpoznán hned napoprvé. Nejpozději při druhém pokusu by ale vše mělo bezproblémově projít. A pak se už nerušeně dostanete k obsahu, který by byl jinak podmíněn správným označením autobusů na rozpixelovaných fotografiích koláže od captchy.

UŽITEČNÝ NÁSTROJ

K dispozici ke stažení je celá řada doplňků pro prohlížeče a u většiny z nich se říká, že jsou i užitečné. Možná si sami kladete u dalších a dalších blokovačů cookies otázku, zda jich je opravdu potřeba tolik, či který z nich už konečně bude fungovat správně. To samé se může stát i u nástrojů produktivity nebo v jakékoliv jiné oblasti, pro kterou jsou doplňky k dispozici. Občas ale narazíte v knihovnách pro jednotlivé prohlížeče na skutečné pomocníky. A jedním z nich je i Buster.

Kromě nadměrného ukládání dat do vyrovnávací paměti v průběhu streamování videa a různého malwaru, který může kompletně ohrozit PC včetně sítě, do které je zapojeno, jsou captchy jednou z nejvíce obtěžujících věcí, se kterými se lze na internetu setkat. Mají už za sebou poměrně dlouhou historii: po celá léta se malá textová pole používají pro prevenci šíření spamu anebo jiného zneužívání na fórech, během stahování nebo u přihlašovacích formulářů.

To všechno by bylo v pořádku, pokud by se z praktických textových polí časem nestala velká vyskakovací okna, která často uživatele přivádí na pokraj zoufalství kvůli vyhledávacím obrázkům s komplikovanou identifikací. Přesto jsou ale nezbytné. Nicméně nástroj Buster pomůže při jejich zpracování a tedy i úsporou času, jinak stráveného nad obrázkovou hádankou neodbytně chránící captchy.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení