Menu

Uživatelé iPhonů se mohou těšit: připravuje se praktická platební funkce

28.01.2022 16:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé iPhonů se mohou těšit: připravuje se praktická platební funkce

Uživatelé iPhonů se mohou těšit: připravuje se praktická platební funkce | foto: Nathan Dumlao/Unsplash

Apple pracuje na funkci, která uživatelům iPhonů umožní přijímat platby kartou. Tato funkce se očekává spolu s aktualizací na iOS 15.4.

Výrobce Apple v současnosti zřejmě pracuje na softwaru, který uživatelům rozšíří možnosti jejich iPhonů. Zařízení by mělo dostat funkci platebního terminálu, tedy schopnost přijímat platby kartou. Píše o tom Bloomberg ve svém příspěvku "Apple to Rival Square by Turning iPhones Into Payment Terminals".

Tato funkce už by měla být součástí systému iOS 15.4 a umožní přijímat digitální debetní nebo kreditní karty, a také platby prostřednictvím NFC. Využít by to mohli především drobní podnikatelé například na trzích nebo v pohostinství.

Speciální terminál, jaký známe z bezhotovostních plateb např. v supermarketech, by už nebyl nutný. Pro funkci "čtečky karet" by stačil iPhone.

Apple Cupertino: silnější, než konkurence

appleatmterminal-1

Inovace pro iPhone: nová platební funkce se v současné době testuje v beta verzi iOS. | Zdroj: Szabo Viktor/Unsplash

Apple na nové funkci pracuje od roku 2020, kdy koupil za přibližně 100 milionů USD kanadský startup Mobeewave. Ten vyvinul technologii pro smartphony, umožňující přijímat platby přiblížením platební karty. Systém bude velmi pravděpodobně využívat čip NFC, který je v současné době používán pro Apple Pay.

Nová funkce je ve fázi beta: její uvolnění je možné spolu s iOS 15.4

Apple pravděpodobně novou funkci uvolní společně s aktualizací iOS 15.4. Zatím ale není jasné, zda bude použitelná celosvětově, nebo pouze v určitých regionech. Jiné platební funkce, jakými jsou například Apple Pay Cash nebo Apple Card, které jsou v USA nedílnou součástí portfolia, se u nás zatím neobjevily.

iPhone ale nebude prvním zařízením s technologií Mobeewave pro přijímání plateb. Samsung, který tento startup podpořil ještě předtím, než jej koupil Apple, zavedla do svých zařízení možnost přijímání plateb už v roce 2019. Systém Samsung POS umožnil telefonům Samsung přijímat platby přímo z bezkontaktních karet a platebních služeb NFC, jako jsou Apple Pay, Samsung Pay a Google Pay.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Dotaz

    Dobrý den mám dotaz kdy bude mít apple véčko??Děkuji za odpověď

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení