Menu

Varta uvádí lithiové tužkové baterie

17.05.2011 09:58 | Redakce Chip + Přidat komentář
Varta uvádí lithiové tužkové baterie

Varta uvádí lithiové tužkové baterie | foto: CHIP

Varta uvedla novou generaci lithiových tužkových baterií, které mají oproti běžným bateriím řady výhod. Jsou lehčí, vydrží prý sedmkrát déle a můžete si je vzít na dovolenou do Arktidy.

Pokud se potýkáte s tím, kterak uspokojit potřeby externího blesku u fotoaparátu, ovladače RC modelů, výkonné svítilny, turistické navigace a podobných zařízení, mohou váš problém vyřešit nové baterie Varta Professional Lithium. Podle výrobce tyto baterie nabízejí až 7krát větší výdrž než jakákoli stávající baterie značky Varta. Zajímavé také je, že baterie lze dlouhodobě skladovat bez projevu degradace kapacity (víc jak 10 let). K dispozici jsou jak tužkové baterie typu AA, tak mikrotužkové baterie typu AAA. Potěší také nízká hmotnost baterií – baterie typu AA váží pouhých 15 g a hmotnost menších baterií typu AAA je 7,3 g. Podle našich informací mají kapacitu 2900 mAh a na rozdíl od alkalických baterií měly by vydržet i za provozu v teplotách okolo -40 až -50 °C. Doporučená cena balení čtyř kusů baterií Varta Professional Lithium AA byla stanovena na 349 Kč vč. DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení