Menu

Ve slepých testech OLED TV vítězí Philips

23.11.2018 14:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Ve slepých testech OLED TV vítězí Philips

Ve slepých testech OLED TV vítězí Philips | foto: CHIP

Čtenáři dvou předních médií z oblasti audiovizuální techniky se sešli v Mnichově a Londýně, aby ve dvou slepých testech OLED televizorů porovnali kvalitu obrazu jednotlivých značek.

Již podruhé v tomto roce vybrali recenzenti prestižního portálu AV Forums jako vítěze speciálního souboje čtyř výrobců OLED televizorů značku Philips. Celý test byl přitom koncipován jako „slepý“ a diváci tak nemohli být ve svém rozhodování jakkoli ovlivněni informacemi o konkrétních modelech.

Televizor Philips OLED+ 903 triumfoval nejen v Londýně v rámci testu AV Forums, ale zvítězil i obdobném klání pořádaném předním německým časopisem z oblasti audiovizuální techniky – Video Magazine – které se konalo v říjnu 2018 v Mnichově.

Oba testy byly navržené tak, aby umožnily přímé srovnání technologií pro zpracování obrazu čtyř nejvýznamnějších výrobců televizorů. Do srovnání byly zařazené čtyři televizory s úhlopříčkou 65 palců – vedle OLED+ 903 Sony AF9, Panasonic FZW804 a LG C8. Každý televizor byl přitom zamaskován tak, že žádný ze 37 recenzentů portálu AV Forums ani 35 zástupců Video Magazine nevěděl, pro jakou konkrétní značku hlasují.

S cílem zajistit rovné podmínky začaly testy na nezávisle kalibrovaných zařízeních. Samotná kalibrace proběhla pro každý model dle stejného standardu a v Londýně se o ni postaral tým odborných redaktorů AV Forums. Tento typ testu efektivně minimalizoval možnosti nastavení jednotlivých televizorů a umožnil zvýraznit základní technologické rozdíly.

Hodnocení probíhalo na základě 11 klipů s různorodým obsahem – každé z těchto videí bylo přehráno celkem dvakrát z mediálního souboru z PC, prostřednictvím služby Netflix a 4K Blu-ray snímků z herní konzole Xbox One X.

Vítězem srovnání při využití kalibrovaného nastavení se stal Philips OLED+ 903 s více než 32 procenty hlasů následovaný modelem značky Sony (24 procent). O třetí místo se pak podělily televizory Panasonic a LG, každý z nich obdržel 13 procent hlasů. Zbytek recenzentů nepreferoval ani jeden z televizorů.

V další části testu byly televizory přepnuté do režimu „Živý“ nebo „Dynamický“, tedy do režimu použitého každým výrobcem pro demonstraci nejlepšího výkonu obrazového procesoru a umožňujícího přímé srovnání mezi obrazovými technologiemi jednotlivých značek.

Diváci opět shlédli 11 již použitých videí a stejně jako v prvním případě i nyní bylo každé z nich přehráno dvakrát s využitím mediálního souboru z PC, služby Netflix a 4K Blu-ray snímků. Výsledky pro zobrazení v režimu Živý vyzněly již jednoznačně ve prospěch Philips OLED+ 903. Pro tento televizor hlasovalo 56 procent, přičemž druhé místo obsadil s velkým odstupem model Sony AF9 se 17 procenty.

Vedle druhé generace obrazového procesoru P5 Perfect Picture Engine a nové technologie Perfect Natural Reality se OLED+ 903 může jako první televizor Philips TV pochlubit speciálně vyvinutým zvukovým systémem, za kterým stojí legendární světový lídr v oblasti audio – společnost Bowers & Wilkins.

Televizor OLED+ 903 je dostupný v úhlopříčce 55 palců (55OLED903) za 69 990 Kč a v úhlopříčce 65 palců (65OLED903) za 99 990 Kč.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení