Menu

Velká aktualizace Androidu: uživatelé se mohou těšit na pět nových funkcí

08.06.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Velká aktualizace Androidu: uživatelé se mohou těšit na pět nových funkcí

Velká aktualizace Androidu: uživatelé se mohou těšit na pět nových funkcí | foto: andrekheren/Pixabay

Uživatelé systému Android získají od Googlu řadu nových funkcí. Ty by se do chytrých telefonů měly dostat v červnu, a to v rámci připravované aktualizace.

Google před nedávnem oznámil několik nových funkcí, které se objeví ve všech androidových telefonech v rámci čtvrtletního cyklu Android Feature Drop. Podobně jako v případě Pixel Feature Drop, v rámci kterého Google přidává řadu nových funkcí do telefonu Pixel, by se tyto pravidelně uvolňované funkce měly dostat do všech telefonů s mobilním systémem Android.

V červnu 2022 Google nabídne nové funkce klávesnice Gboard, systém odměn Google Play Points pro placení položek v aplikacích, vylepšení metody potlačení šumu ve zvukovém zesilovači a nový režim zobrazení v aplikaci Lookout.

Update funkcí: Android bude obohacen o pět novinek

soundamplifier

Vylepšený zesilovač zvuku lépe vytáhne zvuk, který potřebujete slyšet, a potlačí vše rušivé. | Zdroj: Google/Sound Amplifier

Uživatelské nálepky v Gboardu: dříve šlo o exkluzivní funkci pro telefony Pixel, nyní Google zpřístupnil možnost používat vlastní nálepky v Gboardu všem uživatelům. Nyní můžete při psaní změnit text na vlastní nálepku podle svého výběru. Stačí začít psát, pak vybrat doporučené emoji pro daná slova a zobrazí se nová možnost grafického přizpůsobení.

Emoji Kitchen: spíš kosmetická věc se týká rozšíření nabídky emotikonů o letní motivy. Aktualizace Gboardu přináší do Emoji Kitchen řadu nových samolepek s letní tématikou, a také pro "měsíc hrdosti".

Body Google Play pro placení: program odměn Google Play Points se brzy objeví jako možnost placení za položky v aplikacích. Můžete uhradit celou částku za položku, nebo ji rozdělit na částečnou úhradu za body a dalšími platebními metodami.

Vylepšení zesilovače zvuku: Google aktualizoval zvukový zesilovač, aby lépe redukoval šum na pozadí a poskytoval lepší výsledky při zesílení a filtraci. Nástroj je navržen pro uživatele s poruchou sluchu. Aktualizace také přináší přepracované uživatelské rozhraní, které je přehlednější.

Aplikace Lookout je navržena pro pomoc uživatelům se slabým zrakem nebo nevidomé. Využívá zabudovaný fotoaparát, který zprostředkovává informace o okolním světě, a to v různých režimech. Novinkou je režim Obrázky. Ten využívá nejnovější model strojového učení od Googlu pro vysvětlování významu na obrázku. Popis obrázku si nyní můžete poslechnout pouhým otevřením z vybrané aplikace. Lookout nyní také funguje offline bez nutnosti připojení k internetu.

Zdroj: Blog.google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Já jako slabozraký naopak tyto informace vítám a děkuji Chipu za ně. Pro každého malinko něco nového – nevím, proč se Jiří rozčiluje. Třeba si oblíbí placení v aplikacích a nebo zrovna ty emotikony. A možná si i rád poslechne čistou hudbu …
  Jsem zvědav na tu aplikaci Lookout k foroaparátu. Půjde využít třeba k tomu, aby nevidomý mohl zaměřit QR kod, kterým se dá zaplatit? či pod kterým je číslop účtu banky?

  Reagovat na komentář

  hodnotné

  hodnotné změny to jsou. Nechápu, jak jsem bez toho mohl žít. Spíše napište co přestane fungovat a jaký nový opruz nás čeká. Verze od verze je to horší a omezení větší

  Reagovat na komentář

  Sázka

  Reakce na Lubomir Pičus: Vsadím se, Lubomíre, že kdybys požádal o úřední změnu příjmení na to které sis dal v zde v diskuzi, úřednice na matrice ani nehne brvou a schválí to :-D

  Reagovat na komentář

  Čuráku

  Reakce na Jirka: ale otevřeš a zase debilně okomentuješ kreténe

  Reagovat na komentář

  takže vlastně samý balast

  Teda, pokud nejsem invalidní, nebo puberťák ujíždějící na emotikonech.
  Je škoda, že google blbosti tohohhle typu nenabízí jako volitelné pro menšinu uživatelů, pro kterou jsou určené.
  A je škoda, že článek chipu neobjektivně mmluví o funkcích, na které se mohou uživatelé těšit. Příště si možná takový článek už na chipu ani neotevřu.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení