Menu

Velká inovace u Canonu: proč se nyní mění náplně do tiskáren

13.01.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Velká inovace u Canonu: proč se nyní mění náplně do tiskáren

Velká inovace u Canonu: proč se nyní mění náplně do tiskáren | foto: Joshua Fuller/Unsplash

Divize tiskáren společnosti Canon má velký problém. Při výrobě nových inkoustových kazet v současné době chybí důležité komponenty. Nyní je třeba je upravit. Pro zákazníky tak vzniká nezvyklá situace.

Společnost Canon se při výrobě náplní do tiskáren potýká s velkým problémem. Stejně jako i v jiných oblastech technologického průmyslu je i zde nedostatek polovodičů pro výrobu všech produktů. Jak výrobce nyní oznamuje na svých webových stránkách Canon.cz v příspěvku "Toner bez čipů", znamená to repasování známých tonerů do některých typů tiskáren. Ze všech nových náplní jsou vyřazovány čipy.

Doposud se čipy v kazetách a tonerech používaly ke kontrole stavu obsahu náplně anebo ke kontrole jejich pravosti. Znamenalo to, že tiskárny měly spolupracovat pouze s originálními kazetami Canon. Nyní, když byly čipy odstraněny, si ale zákazníci mohli podle zvyklosti zakoupit originální kazety Canon, které ale po vložení do tiskárny mohly být označeny jako výrobek třetí strany a odmítnuty.

Jak obelstít tiskármy Canon: oficiální pokyny

canondashboard

Canon na svých webových stránkách nabízí postup, jak reagovat při používání kazet bez čipů. | Zdroj: Canon

Aby zákazníci nebyli překvapeni, že jim náhle zůstala pouze nefunkční tiskárna, existuje oficiální pokyn společnosti Canon. Podle něj by mělo být možné všechna chybová hlášení ohledně tiskových kazet jednoduše zavřít, a poté normálně tisknout. Není třeba se obávat žádného omezení nebo ztráty kvality. Kromě toho výrobce v oficiálním příspěvku oznámil další opatření a opravy chyb.

Tonery bez čipů jsou dodávány pouze do některých modelů Canon imageRUNNER a imageRUNNER ADVANCE, které se distribuují výhradně korporátním zákazníkům, a tudíž se problém netýká koncových zákazníků.

Cena náhradních kazet se ale v důsledku vyřazení čipů nezměnila.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení