Menu
CHIP Speedtest

Velké překvapení u Microsoftu: tyto aplikace pro Windows jsou opravdu dobré

25.02.2020 08:00 | Jiří Palyza
Velké překvapení u Microsoftu: tyto aplikace pro Windows jsou opravdu dobré

V současnosti se jedná především o aktuální verze telefonů Samsungu (S8, S9, S10, Note 8, Note 9) a OnePlus 6 a 6T. Seznam podporovaných zařízení najdete v oficiálním dokumentu, budou k nim patřit i oznámené modely, jakými jsou Galaxy S20 a skládací Galaxy Z Flip. Pokud budete brzy vlastníky některého z uvedených telefonů, budete moci kopírovat obsah z obrazovky mobilu přímo na PC a naopak.

Pokud máte kompatibilní smartphone, můžete snadno ovládat svůj mobilní telefon prostřednictvím aplikace. To je obzvlášť pohodlné na noteboocích s dotykovou obrazovkou, ale existují také vhodné ovládací možnosti pro klávesnici a myš.

Prohlížejte si notifikace, fotky a textové zprávy ze systému Android ve Windows

surpisemicrosoft1

Méně složité je zobrazení notifikací Androidu na pracovní ploše Windows.

Oznámení doručovaná na propojené platformy nevyžadují žádné zásadní požadavky na hardware. Pomocí aplikace Váš telefon můžete v systému Windows zobrazovat oznámení Androidu. Funguje to v reálném čase a ve Windows můžete také nastavit, která oznámení chcete dostávat. Kromě toho lze notifikace mazat, a to jak jednotlivě, tak i společně.

Teď to nevzdávej, Microsofte

Fotky, SMS nebo doručování oznámení by měly ze smartphonů na Windows 10 fungovat už delší dobu, k tomu se nově přidává i funkce volání. Pokud se ještě zprovozní zrcadlení obrazovky pro více typů mobilů, bude integrace smartphonu do Windows 10 poměrně dobře ošetřená. Takže Microsofte, jen tak dál.

Alternativou pro všechny, kdo chtějí přenést obrazovku Androidu do Windows a vzdáleně ovládat smartphone, je aplikace ApowerMirror. Není tak elegantní, jako řešení Microsoftu, ale požadavky na hardware nejsou tak vysoké.


Předchozí část článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení