Menu

Velké změny u Googlu: aplikace bez dvoufaktorového ověření už se k účtu nedostanou

08.03.2022 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Velké změny u Googlu: aplikace bez dvoufaktorového ověření už se k účtu nedostanou

Velké změny u Googlu: aplikace bez dvoufaktorového ověření už se k účtu nedostanou | foto: PhotoMIX-Company/Pixabay

Google chystá pro uživatele velkou změnu. Už brzy nebude možné přihlášení aplikací, které nepoužívají dvoufaktorové ověření, do účtu Google a využívání některých z jeho součástí. Proč se k tomuto kroku přistupuje?

Přestože platí za velkého sledovače a těžaře uživatelských dat, Google plánuje zpřísnění přihlašování k uživatelským účtům. Od 30. května 2022 už nebudou k přihlášení a přístupu do účtů Google podporovány žádné aplikace ani zařízení třetích stran, kde k přihlášení stačí pouze uživatelské jméno a heslo. Změnu společnost vysvětluje na své stránce podpory.

Používání dvoufázového ověření zvyšuje zabezpečení účtu Google a může zablokovat přístup některým méně zabezpečeným aplikacím. Pokud by to bylo nutné, lze nastavit heslo aplikace, což je šestnáctimístný přístupový kód. Používání hesel aplikací ale není obecně doporučovaná metoda a ve většině případů jsou zbytečná. Pro zabezpečení účtu se dají aplikace připojit k účtu Google pomocí přihlášení přes Google.

Změna u Google: 2FA má smysl i v případě ostatních účtů

safergoogle

Společnost Google umožní přihlášení do účtů Google aplikacím třetích stran pouze v případech, kdy budou zabezpečeny dvoufaktorovým ověřením. | Zdroj: Google

Majitelům zařízení Apple, kteří se přihlašují do účtů Google je věnována zvláštní pozornost. Uživatelé, kteří se v poslední době nepřihlásili ke svému účtu Google přes jemu přiřazené jméno a heslo, to mohou od 28. února udělat pouze přímým přihlášením do účtu Google, nikoliv prostřednictvím třetí strany. Stávající uživatelé, kteří se přihlašují přímo, mohou používat kombinaci jméno a heslo do 30. května.

Obecně se doporučuje u všech používaných online účtů aktivovat dvoufaktorové přihlášení, pokud je to možné. Tím se výrazně zvyšuje bezpečnost. Případný únik přihlašovacích údajů pak ještě neznamená, že se podaří neoprávněnému uživateli do účtu dostat.

Zdroj: Support.google.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    2F

    Už mě s tím 2F ověřováním štvou, za chvíli se bez něj nedostanu ani na záchod. Proč to má být u každé ptákoviny? Nechápu…

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení