Menu

Velkoformátový filmový objektiv se servopohonem od Canonu

23.04.2017 12:46 | Milan Loucký + Přidat komentář
Velkoformátový filmový objektiv se servopohonem od Canonu

Velkoformátový filmový objektiv se servopohonem od Canonu | foto: CHIP

Canon představuje nejnovější kompaktním filmový objektiv se servopohonem – CN-E70-200mm T4.4 L IS KAS S.

Nový model Canon navrhl pro profesionální i pokročilé amatérské filmaře, kteří využívají velkoformátové kamery vybavené jedním snímačem. Uživatelé mohou díky tomuto objektivu natáčet filmy, dokumentární snímky, svatební záběry i firemní videa s nejlepší možnou přesností a ve špičkové kvalitě. Novinka se navíc může pochlubit působivým rozsahem ohniskových vzdáleností 70 až 200 mm v obrazovém poli pro snímač typu Super 35 mm. Univerzální CN-E70-200mm T4.4 L IS KAS S je skvělým partnerem objektivu CN-E18-80mm uvedeném v roce 2016 a zaplňuje poslední volnou mezeru mezi kompaktními filmovými objektivy značky Canon se servopohonem.

Díky výkonnému nativnímu 2,8násobnému zoomu se servopohonem a přesnému zaostřování otevírá CN-E70-200 širokou škálu natáčecích příležitostí. Optika zůstává perfektně zaostřená dokonce i v okamžiku změny zoomu a nový objektiv je tak ideální pro samostatné kameramany, kteří potřebují rychle změnit záběr bez výměny objektivu – tedy například pro tvůrce zpravodajských snímků.

Canon CN-E70-200 T4.4 L IS KAS S je parfokální objektiv se třemi režimy stabilizace obrazu. V kombinaci s objektivem CN-E18-80 mají filmaři k dispozici univerzální rozsah ohniskových vzdáleností 18 až 400 mm , který je skvělý v případě požadavků na natáčení z bezpečné vzdálenosti – například při snímání sportu.

Nový objektiv je navržený tak, aby fungoval s digitálními zrcadlovkami Canon s bajonetem EF i s kompatibilními videokamerami s výměnnými objektivy.  Canon

CN-E70-200 využívá širokou škálu funkcí uvedeného bajonetu a podporuje i velmi rychlé automatické zaostřování. Nechybí ani podpora výkonného automatického zaostřování s duálními pixely senzoru CMOS, které dovoluje rychlé a přesné zaostření na stisk jednoho tlačítka (jednosnímkové automatické zaostřování). K dispozici je také průběžné automatické zaostřování, které umožňuje sledovat natáčený objekt bez ztráty zaostření – tuto možnost uživatelé ocení například při natáčení divoké přírody. 

Novinka těží ze špičkových zkušeností značky Canon v oblasti optiky a může se tak pochlubit perfektní rozlišovací schopností zajišťující stejnou kvalitu v celé ploše objektivu, od středu až po okraje. Modulační přenosová funkce je speciálně optimalizovaná pro požadavky 4K rozlišení a díky vyvážení barev, které odpovídá dalším objektivům systému Cinema EOS, nabízí CN-E70-200 špičkovou obrazovou kvalitu při natáčení filmů ve 4K i HD rozlišení.

Díky kompaktnímu a lehkému provedení je CN-E70-200 vhodný pro širokou škálu náročných natáčecích scénářů, jako je například použití na tzv. spider kamerách nebo na dronech. Tyto vlastnosti v kombinaci s ergonomickým designem a volitelným gripem Canon ZSG-C10 pro ovládání zoomu autorům otevírají mnoho nových natáčecích stylů. Tento grip, který pro komunikaci s objektivem využívá 20pinový kabel, umožňuje plynulé vzdálené ovládání zoomu i jednosnímkového automatického zaostřování. Uživatelé mohou grip ZSG-C10 připojit přímo na tělo objektivu a vychutnat si tak pohodlné natáčení s kamerou na rameni, případně jej použít pro natáčení z ruky. Canon ZSG-C10 obsahuje snadno použitelný kolébkový přepínač, tlačítko pro spuštění a zastavení záznamu i tlačítko jednosnímkového automatického zaostřování. Za maximálním komfortem stojí i možnost ovlivnit úhel samotného gripu.

Klíčové vlastnosti filmového objektivu CN-E70-200mm T4.4 L IS KAS S:

•             Špičkové funkce za příznivou cenu

•             Bezproblémová spolupráce s EF bajonetem

•             Poutavý bokeh

•             Eliminace tzv. focus breathingu

•             Vynikající výkon ve 4K rozlišení

•             Pohodlný grip se servem

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení