Menu

Více než 200 měst "šikmo" na Mapách.

26.06.2012 08:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
Více než 200 měst "šikmo" na Mapách.

Více než 200 měst "šikmo" na Mapách. | foto: CHIP

Mapový server Mapy.cz zpřístupnil svým uživatelům detailní šikmé snímkování dalších osmdesáti českých a moravských měst. Dvacet měst poté prošlo úpravami. Detailními záběry je nyní pokryto více jak 220 největších obcí.

Seznam na konci loňského roku představil jiný způsob zobrazování mapových podkladů, tzv. „šikmé snímky“.Hned v úvodu nabídl praktický pohled pro více než 140 velkých měst, který nyní rozšířili až na více než 220.V současné době snímky pokrývají přibližně 80% obcí a měst s více než 6 000 obyvateli, přičemž snímkování prováděla firma Geodis. Ve srovnání s "klasickou fotomapou" umožňuje tento "mód" detailní „ptačího pohled“ ze všech 4 světových stran.

Pro rychlejší přístup k šikmým snímkům můžete použít ikonu modrého ptáčka, kterou najdete na Mapy.cz pod nástrojem pro přibližování v mapě. Pokud budete hledat konkrétní adresu, tak se vám šikmý snímek natočí tak, aby bylo rovnou vidět průčelí budovy, respektive příslušný vchod.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení