Tip: Microsoft brzy odstraní nejméně užitečnou složku ve Windows, sami to můžete udělat už nyní
V Průzkumníku souborů si můžete zakládat adresáře a uspořádávat strukturu souborů dle libosti…
VirtualBox v nové verzi 6.1: velký update s mnoha novými funkcemi | foto: CHIP
Díky VirtualBoxu pro Windows, macOS a Linux můžete na počítači provozovat více operačních systémů. Linux lze tedy instalovat ve Windows, Windows na macOS nebo Android v prostředí Linuxu.
Virtualizační prostředí získalo aktualizaci na verzi 6.1, která přináší mnoho nových funkcí. S pomocí VirtualBoxu si můžete na svůj počítač instalovat více operačních systémů ve virtuálním prostředí. Tak získáte na svém zařízení subsystém, který vám umožní používat např. linuxovou distribuci pod Windows. Jedna z velkých výhod tohoto řešení je, že prostředí, které netvoří váš hlavní systém, může být v tomto uzavřeném prostředí intenzivně testováno bez rizika ohrožení aktuálního operačního systému.
Nyní byl vydán update VirtualBoxu na verzi 6.1 a je k dispozici ke stažení pro operační systémy Windows, macOS a Linux.
Pro virtualizaci operačního systému a případné testování ve virtuálním prostředí je nástroj VirtualBox ideální.
Zveřejněná aktualizace na verzi 6.1 je hlavní verzí nástroje s mnoha inovacemi. Virtuální stroje lze nyní importovat přímo ze systému Oracle Cloud. Inovace jsou také pro jádro, nová verze VirtualBoxu podporuje vnořenou hardwarovou virtulizaci pro Intel CPU. Kromě toho bylo odvedeno hodně práce na 3D zobrazení a nyní funguje mezi Windows hostitelem a hostem přenos prostřednictvím společné schránky. Revidováno bylo i grafické uživatelské rozhraní VirtualBoxu a nyní nabízí více informací o vytvořených virtuálních počítačích.
Celkově byla provedena řada inovací, změn a oprav chyb, jejichž podrobný seznam lze nalézt v oficiálním changelogu na webových stránkách výrobce.
Nástroj VirtualBox je jedním z downloadů, které můžeme jednoznačně doporučit. Pokud si např. chcete vyzkoušet Linux, ale obáváte se kompletní instalace na svůj vlastní hardware, můžete vyzkoušet distribuci dle vlastního výběru ve virtuálním prostředí.
Virtuální prostředí může být také užitečné z hlediska bezpečnosti: prostřednictvím VirtualBoxu si můžete vytvořit vlastní softwarovou karanténu, ze které nemůže žádný malware ohrozit váš systém. Pokud tedy občas instalujete programy neznámého původu, pro jejich otestování je Virtuální prostředí ideální. Podobně funguje i prohlížeč BitBox, který má VirtualBox již integrovaný ve svém prostředí.
Dobrou alternativou k VirtualBoxu je VMware Player, který funguje podobným způsobem.
V Průzkumníku souborů si můžete zakládat adresáře a uspořádávat strukturu souborů dle libosti…
Každý uživatel, který tráví hodně času surfováním na internetu, produkuje nejen datové smetí,…
Microsoft postupně vylepšuje možnosti úpravy vzhledu Windows 10. Uživatelé si tak mohou stále…
V nejnovější verzi svého mobilního operačního systému Google přidal k nabídce vypínacího…