Menu

VirtualBox v nové verzi 6.1: velký update s mnoha novými funkcemi

21.12.2019 06:50 | Jiří Palyza + Přidat komentář
VirtualBox v nové verzi 6.1: velký update s mnoha novými funkcemi

VirtualBox v nové verzi 6.1: velký update s mnoha novými funkcemi | foto: CHIP

Díky VirtualBoxu pro Windows, macOS a Linux můžete na počítači provozovat více operačních systémů. Linux lze tedy instalovat ve Windows, Windows na macOS nebo Android v prostředí Linuxu.

Virtualizační prostředí získalo aktualizaci na verzi 6.1, která přináší mnoho nových funkcí. S pomocí VirtualBoxu si můžete na svůj počítač instalovat více operačních systémů ve virtuálním prostředí. Tak získáte na svém zařízení subsystém, který vám umožní používat např. linuxovou distribuci pod Windows. Jedna z velkých výhod tohoto řešení je, že prostředí, které netvoří váš hlavní systém, může být v tomto uzavřeném prostředí intenzivně testováno bez rizika ohrožení aktuálního operačního systému.

Nyní byl vydán update VirtualBoxu na verzi 6.1 a je k dispozici ke stažení pro operační systémy Windows, macOS a Linux.

Stáhněte si: VirtualBox 6.1

virtualbox-logo
VirtualBox 6.1.0    
VirtualBox je nástroj s otevřeným zdrojovým kódem, který můžete použít ke spouštění jiných operačních systémů ve virtuálním prostředí na vašem PC, jako např. Linux Ubuntu na Windows.

 

virtualbox-logo
VirtualBox Extension Pack 6.1.0    
S balíčkem Extension Pack od VirtualBoxu můžete rozšířit bezplatný virtualizační software o užitečné funkce.

 

VirtualBox update: co je nového

virtualbox1

Pro virtualizaci operačního systému a případné testování ve virtuálním prostředí je nástroj VirtualBox ideální.

Zveřejněná aktualizace na verzi 6.1 je hlavní verzí nástroje s mnoha inovacemi. Virtuální stroje lze nyní importovat přímo ze systému Oracle Cloud. Inovace jsou také pro jádro, nová verze VirtualBoxu podporuje vnořenou hardwarovou virtulizaci pro Intel CPU. Kromě toho bylo odvedeno hodně práce na 3D zobrazení a nyní funguje mezi Windows hostitelem a hostem přenos prostřednictvím společné schránky. Revidováno bylo i grafické uživatelské rozhraní VirtualBoxu a nyní nabízí více informací o vytvořených virtuálních počítačích.

Celkově byla provedena řada inovací, změn a oprav chyb, jejichž podrobný seznam lze nalézt v oficiálním changelogu na webových stránkách výrobce.

VirtualBox: doporučený virtualizační nástroj

Nástroj VirtualBox je jedním z downloadů, které můžeme jednoznačně doporučit. Pokud si např. chcete vyzkoušet Linux, ale obáváte se kompletní instalace na svůj vlastní hardware, můžete vyzkoušet distribuci dle vlastního výběru ve virtuálním prostředí.

Virtuální prostředí může být také užitečné z hlediska bezpečnosti: prostřednictvím VirtualBoxu si můžete vytvořit vlastní softwarovou karanténu, ze které nemůže žádný malware ohrozit váš systém. Pokud tedy občas instalujete programy neznámého původu, pro jejich otestování je Virtuální prostředí ideální. Podobně funguje i prohlížeč BitBox, který má VirtualBox již integrovaný ve svém prostředí.

Dobrou alternativou k VirtualBoxu je VMware Player, který funguje podobným způsobem.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.